Wielki sukces młodych strażaków z Dziergowic na międzynarodowych zawodach w Austrii

0

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziergowice po raz drugi reprezentowała Związek OSP RP i kraj podczas 46. spotkania MDP z Austrii i innych krajów Europy.

Spotkanie odbyło się w dniach 5-8 lipca w austriackim St. Aegyd am Neuwalde i było połączone z zawodami sportowo-pożarniczymi wg. regulaminu CTIF. Spotkanie, jak co roku, zostało zorganizowane w formie obozu szkoleniowo-sportowego MDP. Całość miała miejsce na górskiej polanie w przygotowanym obozie, gdzie każdy z uczestników musiał przygotować sobie obozowisko.

Program spotkania był wypełniony zabawami integracyjnymi, wycieczkami krajoznawczymi, rozegrano zawody pożarnicze wg. międzynarodowego regulaminu MDP CTIF. Łącznie w spotkaniu udział wzięło 5 529 osób z całej Austrii i Europy, czyli około 300 drużyn wystawionych w zawodach. Nasz kraj reprezentowało 27 osób z MDP Dziergowice.

Drużyna zajęła trzecie miejsce, co jest ogromnym sukcesem młodzieżówki z Dziergowic. Polska reprezentacja wyróżniała się na tle innych krajów swoimi „żywymi” kolorami umundurowania oraz uśmiechem i życzliwością.

– Wspaniała atmosfera zabawy i integracji podczas pobytu w Austrii dostarczyła wielu niezapomnianych chwil i wrażeń. Można było na przykład wymienić się doświadczeniami, porozmawiać, poznać nowych ludzi, doskonalić umiejętności językowe, nawiązać nowe znajomości, a także zwiedzić ciekawą okolicę. Udział w obozie był dla wszystkich ogromnym zaszczytem i nagrodą za dotychczasową działalność oraz motywacją do dalszych działań. Reprezentowanie Związku OSP RP i naszego kraju było dla drużyny wyzwaniem, z którego wywiązała się bardzo dobrze. Idea spotkania trafia do młodych ludzi, którzy chętnie biorą udział w tego typu działaniach. Pokazuje jak bardzo potrzebna jest MDP w lokalnej społeczności – opowiada Sebastian Kwoczała z MDP Dziergowice.

Młodzi druhowie dziękują zarządowi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego za pomoc i wsparcie finansowe w zakupie strojów, dzięki którym godnie reprezentowaliśmy nie tylko kraj, ale również nasz region.

Skomentuj