Wielki siatkarski mural ozdobił ścianę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11

4

Ogromny mural na szkole nawiązujący do historii i zwycięstw Grupy Azoty ZAKSA wzbudził całkiem spore zainteresowanie nie tylko wśród kibiców. Dzisiaj, wspólnie z zawodnikami i przedstawicielami klubu odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu na ścianie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.

Jest to pierwszy mural związany z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Malowidło zostało umieszczone na ścianie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11. Mural przedstawia portret Kamila Semeniuka.

– Mural jest przepiękny. Nie spodziewałem się, że zostanie uchwycone to ujęcie, akurat z tego finału. Kapitalna robota, artyści na bardzo wysokim poziomie. Wicemistrzostwo Świata, finał Ligi Mistrzów, oświadczyny i obrona pracy magisterskiej – każdy z tych wymienionych sukcesów był niezwykle trudny do zrealizowania. Trzeba było to dobrze, logistycznie zorganizować – mówi Kamil Semeniuk.

– Słowa podziękowania przede wszystkim kieruję do całej drużyny. To ona zdobyła te trofea, pozwoliła nam cieszyć się z tych pięknych chwil, które przeżywaliśmy. Jest to historia polskiej i europejskiej siatkówki – relacjonuje Piotr Szpaczek, prezes klubu ZAKSA S.A.

W uroczystym odsłonięciu muralu udział wziął też członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Jakub Gładysz, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło, a także kibice i uczniowie.

 

4 KOMENTARZE

  1. W trudnym czasie rosnących cen, i relatywnie malejących dochodów Mieszkańców, zrujnowanych dróg i mostów na drogach do pracy, rosnących bez opamiętanie cen wszystkich paliw i innych nośników energii, jeden z najbogatszych zakładów przemysłowych „funduje” szkole mural!? Przecież są to pieniądze wyrzucone w błoto! Czy nie logiczniej i korzystniej dla tej szkoły i dzieci było by np. dofinansować ogrzewanie jej w zimie, żeby dzieciaki nie marzły? Zadziwia mnie „lekka rączka” wyrzucająca w ten sposób pieniądze w obecnym czasie! Na brak logicznego myślenia i dobrej woli nie ma lekarstwa…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj