Wielki pożar kompleksu hotelowego w Chrząstowicach. Na miejscu strażacy z Kędzierzyna-Koźla

1

W środę poleceniem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Kędzierzyna-Koźla interweniowali w Chrząstowicach. Płonął kompleks hotelowy.

Ogień wybuchł na dachu jednego z budynków kompleksu hotelowego w Chrząstowicach koło Opola. Na miejsce skierowano 22 zastępy straży pożarnej z całego województwa – w tym specjalistyczny wóz z kontenerem ochrony dróg oddechowych z Kędzierzyna-Koźla.

– Dwie osoby trafiły do szpitala, niestety mamy jedną ofiarę śmiertelną. Nie mamy informacji ile osób było w środku, część została ewakuowana, nadal trwa przeszukiwanie obiektu. Sytuacja nie jest opanowana. W kompleksie hotelowo-usługowym znajduje się strzelnica, co bardzo utrudnia pracę strażakom – informował wieczorem rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. Łukasz Nowak.

Powołany został Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego. Sytuacja została opanowana około godz. 1 w nocy. Obecnie trwa dogaszanie obiektu oraz zabezpieczenie śladów dla grupy dochodzeniowo-śledczej z policji. Sławomir Kłosowski zapowiedział kontrole strzelnic w całym województwie.

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka PSP w Opolu, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski

1 KOMENTARZ

  1. No jeżeli strzelnica była na strychu to w pełni rozumiem decyzję pana wojewody.
    Jednak lepiej by było skontrolowąć kompleksy hotelowe opod względem zabezpieczenia ppoż.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj