Wielki nabór w Kędzierzynie-Koźlu. Magistrat szuka dyrektorów dla 19 placówek oświatowych

11

Urząd miasta ogłosił konkursy na dyrektorów aż 19 miejskich placówek oświatowych. Do obsadzenia są stanowiska w sześciu miejskich podstawówkach i aż trzynastu przedszkolach.

O posady dyrektorów w miejskich placówkach mogą starać się nauczyciele mianowani lub dyplomowani, mogący pochwalić się ukończeniem studiów wyższych magisterskich i co najmniej pięcioletnim stażem pracy pedagogicznej lub dydaktycznej.

Do konkursu mogą stanąć również osoby niebędące nauczycielami. W tym przypadku kandydaci muszą legitymować się dyplomem potwierdzającym wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magistra bądź równorzędny i posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż na stanowisku kierowniczym.

Konkursy dotyczą stanowisk dyrektora w szkołach podstawowych numer 1, 3, 6, 10, 11 i 12 oraz publicznych przedszkolach numer 2, 5, 6, 8, 9, 10, 13, 14, 17, 21, 22, 23 i 24. Kandydaci zainteresowani ubieganiem się o stanowisko mają czas do 2 czerwca, aby zgłosić się do postępowania. Szczegółowe informacje dotyczące warunków naboru są dostępne na stronie urzędu miasta (kliknij, aby przejść).

11 KOMENTARZE

    • to, to, dobrze gada. A ksiądz dobrodziej niech zatwierdza i niech dyrektory edukują dziatwę w duchu.

    • Nooooooo , ten tego ? Hmmmmm ?
      Chiba to w związku z panującym i obowiązującym dotychczas ZWYCZAJNYM zwyczajem – mosze WRACA nowe?

  1. Nie poszukuje, tylko zgodnie z prawem oświatowym, po upływie pięcioletniej kadencji dyrektora placówki oświatowej, organ prowadzący ogłasza konkurs. Do konkursu zapewne przystąpi wielu urzędujących dyrektorów.

  2. Antoni mylisz się. Do przedszkola nr 17 poszukują i to gorączkowo. Kobieta która od roku tam jest tylko jest pełniąca obowiązki. Tak niekompetentnej i nieudolnej osoby jeszcze nie widziałem. Przedszkole stało się „przechowalnią” dzieci. Po prostu dramat.

  3. Ku zaskoczeniu wszystkich dyrektorami zostaną – dotychczasowi dyrektorzy ! (O ile nie nabyli już uprawnień emerytalnych , wtedy wskakują dotychczasowi zastępcy;) )

    • Jak nabyli uprawnień emerytalnych to jeszcze lepiej. Taki dyrektor (jeśli wygrał konkurs i zszedł na emeryturę na zasadach ogólnych 60 lat kobiety, 65 lat mężczyźni) nie ma ograniczanych zarobków więc ma dwukrotną pensję. Taki/a to pożyje. W mieście mamy przykłady takich dyrektorów. Plusem tej sytuacji jest to, że taki dyrektor może się w pełni poświęcić swojej pracy a nie szukać dodatkowych zarobków.

  4. A może warto zainteresować się uchwaloną podwyżka za żłobek: czy dziecko chodzi czy nie (a w żłobku w większości chore) to trzeba płacić 450 miesięcznie plus za jedzenie? Ty rodziców na chorobowym z dzieckiem a i tak płacisz za żłobek ?!?!?!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj