Na tę inwestycję mieszkańcy Cisowej czekali od długich dziesięcioleci, ale wreszcie ich marzenie się spełniło. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 oficjalnie oddano do użytku salę gimnastyczną oraz miasteczko ruchu drogowego.

To było szczególne wydarzenie nie tylko dla uczniów szkoły, ale całej społeczności osiedla. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Cisowej tłumnie zjawili się na otwarciu sali. Niektórzy z nich na tę chwilę czekali nawet pół wieku.

– Pięćdziesiąt lat temu sam byłem uczniem tej szkoły. Kiedy była pogoda, to zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na dworze. Gdy jej nie było, graliśmy na korytarzu w piłkę nożną. Trzeba było to robić bardzo cicho, żeby nie przeszkodzić uczniom mającym lekcje w klasach. Ta sala była moim marzeniem od bardzo dawna. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim radnym, którzy poparli jej budowę, bo bardzo ciężko jest wywalczyć inwestycje na takich małych osiedlach jak nasza Cisowa – mówił radny Hubert Majnusz.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała prezydent miasta Sabina Nowosielska wraz z radnym Majnuszem, dyrektorem ZSP w Cisowej Tomaszem Radłowskim i przedstawicielem samorządu uczniowskiego.

– Byliście ostatnią szkołą bez sali gimnastycznej. Na bieżąco obserwowaliśmy jak powstaje ten obiekt i cieszyliśmy się z postępu prac razem z wami. Mam nadzieję, że pewnego dnia wszystkie nasze placówki będą mogły pochwalić się takimi warunkami. Niech wam ta sala służy, żebyście podwajali swoje sukcesy. Panie dyrektorze, sala jest wasza – powiedziała prezydent Nowosielska.

Choć oficjalne przecięcie wstęgi miało miejsce dzisiaj, to sala już od kilku tygodni służy uczniom. – Kiedy nasze dzieci po raz pierwszy tu weszły, przez 15 minut biegały dookoła jak oszalałe z uśmiechami na twarzy. Dziękuję pani prezydent Sabinie Nowosielskiej i urzędnikom z magistratu za to, że przychylnym spojrzeli na naszą inwestycję. Szczególnie chciałbym też podziękować panu Hubertowi Majnuszowi, dzięki któremu nasz głos jest słyszalny na obradach rady miasta i nie tylko – mówił Tomasz Radłowski.

Otwarciu Sali towarzyszyły występy artystyczne oraz pokazy sportowe przygotowane przez uczniów szkoły. Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Motyczyński, utalentowany pianista, uczestnik Konkursu Chopinowskiego, który jest absolwentem szkoły w Cisowej. Wystąpił on z krótkim koncertem solowym oraz w duecie z młodszym bratem Adamem. Dziś o godzinie 16 w sali gimnastycznej odbędzie się jeszcze jeden koncert w wykonaniu Pawła Motyczyńskiego.

Nowa sala została poświęcona przez proboszcza miejscowej parafii, księdza Jacka Potempę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich organizacji działających na terenie osiedla, miejscy radni, a także burmistrz Leśnicy. Z niecodziennym prezentem zjawili się przedstawiciele Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drugi trener zespołu Michał Chadała przekazał dyrektorowi szkoły piłkę, którą rozgrywane były spotkania podczas siatkarskich Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Ostatnim punktem wydarzenia była wizyta w miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie szkoły w Cisowej od lat osiągają świetne rezultaty w konkursach bezpieczeństwa ruchu drogowego, mimo że nie mają sprzyjających warunków do treningów. Po otwarciu miasteczka będą oni mogli bez problemów przygotowywać się do udziału w zawodach. Na nowym obiekcie odbędą się też mistrzostwa województwa w konkursie BRD.

Skomentuj