Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 31. Wolontariusze kwestują na ulicach miasta

6

Już po raz 31. na ulicach miast można spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z puszkami i czerwonymi serduszkami. Przez całą niedzielę przemierzają oni także ulice Kędzierzyna-Koźla, aby zebrać pieniądze na tegoroczny cel akcji.

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka ma na celu wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Sztab WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu jak co roku zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury przy alei Jana Pawła II.

Na ulicę Kędzierzyna-Koźla wyszło 120 wolontariuszy, których można spotkać w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych. Jak co roku, przed rozpoczęciem kwestowania funkcjonariusze policji przekazali wolontariuszom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Gdybyście nie spotkali wolontariuszy na ulicach miasta, pamiętajcie, że puszka dostępna jest też w Sztabie, w Domu Kultury Chemik oraz istnieje możliwość wsparcia WOŚP bez wychodzenia z domu dzięki eSkarbonce – kliknij, aby przejść.

O godzinie 12 w Domu Kultury Chemik w programie „Śpiewamy i Tańczymy dla WOŚP” wystąpi studio piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, ZRN Spin, Funky Kids, ZTN Flesz SKD RSM Chemik, CT Fiesta oraz Grupy Taneczne Bailando, a już o godzinie 16:15 w kinie Chemik odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Fenomen” o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Domu Kultury Koźle o godzinie 18 rozpocznie się koncert charytatywny, podczas którego zagrają Kofeina oraz Czerwone i Czarne. Tradycyjnie, jak co roku o godzinie 20 na parkingu przed DK Chemik rozpocznie się światełko do nieba.

Zdjęcia: Urząd Miasta

 

6 KOMENTARZE

 1. Zanim wrzucisz pieniądze do puszki to przypominam że legalnie Owsik bierze 10% sprzęt jest kupowany bez przetargu czyli bez kontroli. A jak łóżka od pasożyta z geriatrii trafiły na oddział covidowy to zagroził że je odbierze.
  A personelowi szpitalnemu przypominam że rękawiczki ochronne też przenoszą wirusy i bakterie.

 2. Mam nadzieję że MOK wystawi fakturę za swoje usługi orkiestrze bo nie wierzę że tvn czy polsat reklamuje ich za darmo a księgowi i liczni doradcy pracują dla orkiestry za darmo.

 3. A jak tam przebiega Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy „Złotemu Melonowi” – Juraska Owsiaczka i jego🤩 czerwonej firmie? 😕
  Bo tutaj w Australii, nic nie mówią o tym WSPANIAŁYM cwaniaczku w czerwonych majteczkach🙄

  W tej Australii wszystko jest jakieś inne, odwrotne i jakby postawione na głowie 🤭
  Tutaj nawet woda spuszczana w zlewie czy w wannie kręci się odwrotnie niż w Polsce 😳

  Jakieś cuda czy co? 😎

 4. Tak,widziałem,na mieście rano sami wolontariusze,o wiele wiecej ich było niż przechodniów.
  Musiałem przemykać chowając się za drzewami i budynkami żeby mnie nie dorwali.
  W tym roku Orkiestra zaliczy mniejsze wplaty niż przed rokiem.Wiecie dlaczego? Bo dużo ludzi zniechęcilo się do pomagania przez Ukraińców.

 5. Plujecie jadem nienawiści ,sami nic nie dajecie no chyba że temu dziadowi z Torunia. Ale mam nadzieje że sprzęt zakupiony przez Nas ludzi którzy wspierających WOŚP nie będzie musiał ratować was lub waszych bliskich.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj