Większość przedszkoli w Kędzierzynie-Koźlu pracuje. W szkołach dalej strajk

12
Wiceprezydent Wojciech Jagiełło omówił bieżącą sytuację w szkołach i przedszkolach podczas dzisiejszej konferencji w urzędzie miasta.

Duża część rodziców z Kędzierzyna-Koźla może znów przyprowadzać swoje dzieci do publicznych przedszkoli. Pracujący w nich nauczyciele rezygnują z ostrej formy strajku i wracają do pracy. W szkołach nadal paraliż.

Bieżącą sytuację w miejskiej oświacie w kontekście strajku nauczycieli omówił dziś wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło. Protest trwa od 8 kwietnia. W szkołach nie odbywają się zajęcia. Również przedszkola nie przyjmowały dzieci.

–  Na chwilę obecną wszystkie szkoły prowadzone przez gminę są objęte strajkiem. Kolejne osoby rezygnują jednak z dotychczasowej formy protestu. Pięć przedszkoli prowadzi strajk w pełnym zakresie, dwa przedszkola prowadzą strajk rotacyjny, pozostałe pracują już normalnie – mówi Wojciech Jagiełło.

Strajk zawiesiły Publiczne Przedszkolna nr 5, 8, 9, 10, 13, 14, 18, 22, 24 i 26. Rotacyjnie strajkują przedszkola nr 7 i 12. Od początku nie strajkowały przedszkola nr 15 i 17.

Rano w przedszkolach stawiło się około 130 dzieci na łączną liczbę 1660 przedszkolaków uczęszczających do publicznych placówek w Kędzierzynie-Koźlu. W szkołach odbywają się zajęcia dodatkowe – dziś wzięło w nich udział 164 dzieci z 4420 wszystkich uczniów.

Protestują szkoły średnie. Nauczyciele prawdopodobnie nie sklasyfikują maturzystów, co oznacza, że nie będą mogli oni przystąpić do egzaminów. Rząd zapowiedział dziś jednak zmianę prawa oświatowego, która umożliwi klasyfikację dyrektorom, a w przypadku odmowy nauczycielowi wskazanemu przez samorząd.

12 KOMENTARZE

 1. Właśnie się dowiedziałam od zaprzyjaźnionej nauczycielki, że, co prawda, za strajk się nie płaci
  ale rozkłada się nauczycielom te potrącenia na kilkumiesięczne raty.
  Uważam, że jest to skandal. A co będzie jak nauczyciel zachoruje, zwolni się czy (co nie daj Boże) umrze?
  Nauczyciele strajkujący są w ten sposób przez społeczeństwo kredytowani.
  A jak strajk będzie trwał jeszcze miesiąc albo dwa to z czego będzie się im potrącać?
  Po prostu, nie świadczyli pracy, nie mają wypłaty!!!

 2. Wygląda na to, że CZĘŚĆ dyrektorów szkół WZOREM strajkujących nauczycieli -TEŻ może OLAĆ maturzystów😠

  Czyli samorząd będzie miał okazję wykazać się w tym pakecie tematów.

  Jeżeli dojdzie do tego, to lokalna ludzkość powinna sobie to BARDZO DOBRZE zapamiętać przy wyborach. WSZYSTKICH WYBORACH😕

 3. W tej nadzwyczajnej SPEC-ustawie o maturach, powinien się znaleźć TEŻ bardzo WAŻNY zapis!!!!!!

  Skoro MEN i samorządy SPORO ZAOSZCZEDZIŁY na strajkujących nauczycielach, to TĘ zaoszczędzoną KASĘ należy przekazać na rzecz nauczycieli, którzy NIE STRAJKOWALI😀 i swoje obowiązki wykonywali w EKSTREMALNYCH WARUNKACH.😐

  Będzie to taka EKSTRA PREMIA dla nauczycieli, którzy UCZCIWIE pracowali i nie zobili z uczniów ZAKŁADNIKÓW – jak to uczynily CZERWONE- – wzorem z zachowań Niemców wobec dzieci obrońców Głogowa.
  Historia lubi się powtarzać???😕😕

  • @Pietia, co jakiś czas podajesz nieformalnie jakąś istotną informację, dotyczącą strajku nauczycieli, a po krótkim czasie czytamy w necie o decyzjach rządu, zawierających te rzeczy, o których pisałeś.
   Czy ty masz wtyki u JarKacza czy innego PMM? A może jasnowidz? Zaczynam się bać.

   • Do @jaka szkoda.😂Dobre! A nawet BARDZO DOBRE!😀 Ale trochę PUDŁO😉

    Jak mawia znajomy Cygan: Kompinuj Pan, KOMPINUJ😉

    Chociaż znam jednego, co podobno chodził z Kaczawim do jednej klasy i pisują se jakieś tam listy.
    Ten to jest dopiero podejrzany!😉 Nawet PiSiory omijają go szerokim łukiem😕

    Ale dzięki za uznanie🙂 Siemanko

 4. Ha, ha, ha. Śmiech na sali. I co towarzysze, znowu kicha. Teraz pretensje do Broniarza i pusi, że wasze wypłaty będą w maju cieniutkie. Co dla was zrobili, co wywalczyli? Nic! Tylko ironię. Tylko ironię.

Skomentuj