Większość dużych sklepów otwarta w niedzielę. Kolejne markety obchodzą zakaz handlu

22

Wielkie sieci handlowe masowo obchodzą zakaz handlu w niedzielę. Jeszcze miesiąc temu na terenie naszego miasta w niedziele objęte zakazem handlu zakupy można było zrobić w trzech marketach sieci Biedronka. Miesiąc później lista ta jest o wiele dłuższa.

Zaledwie miesiąc temu informowaliśmy o trzech marketach sieci Biedronka, które zdecydowały się na uruchomienie usług pocztowych, przez co mogą działać w niedziele objęte zakazem handlu (Duże sklepy obchodzą zakaz handlu w niedzielę. W Kędzierzynie-Koźlu też są otwarte dyskonty). W ostatnich tygodniach w ślad za nimi poszły dwa markety sieci Lidl (przy ulicy Kozielskiej i Gazowej, trzeci sklep znajdujący się przy alei Jana Pawła II obecnie jest rozbudowywany), hipermarkety Kaufland i Carrefour na Pogorzelcu, market Aldi przy ulicy Gazowej oraz sklep Netto w Śródmieściu.

Nie wiadomo jednak, jak długo sklepy będą mogły obchodzić zakaz. Wczoraj posłowie przegłosowali poprawki do ustawy uszczelniające obowiązujące przepisy. Gdy wejdą one w życie, w niedziele niehandlowe otwarte będą mogły być te sklepy, w których co najmniej 40 proc. przychodu pochodzi z działalności pocztowej. Nadal obowiązywać mają przepisy pozwalające na otwarcie sklepu, jeśli za ladą pracuje jego właściciel.

22 KOMENTARZE

 1. Żałosne zagraniczne koncerny. W DE w niedzielę wszystko zamknięte, a u bas? I jeszcze są w stanie rzecznicy tych sieci powiedzieć, że Polacy tego chcą…

    • Pędzel to masz między szczudłami plafonie. Te dywan, bo cię zaraz zwinę, to się ockniesz z letargu, zanim coś spłodzisz. Adwokat maciejewskiego się znalazł. Błyskotliwy jak salceson się zrobiłeś platpyćcu. Co jeden element to zabawniejszy. 😆 😅 😂 🤣

    • Jeszcze coś kwilisz platpryszczu? Bo zaraz cię wycisnę. Miotasz się jak maciora w błocie. Spłodzisz, to zaraz kleksa w stringi z wrażenia. Rozwinąłeś się jak srajtaśma w tym wywodzie. Próbujesz błyszczeć jak łajno na słońcu ale ci to nie wychodzi. Żenujący jesteś biszkopcie.

 2. Czy posłowie wprowadzający przepisy są ułomni umysłowo? Co ustawa to mozna ją obejść. Robią to specjalnie a potem udają, że ich przerolowali. A tyle było cyrkowania: najpierw czynne w 3 niedziele, potem w 2, potem w 1, potem tylko kilka w roku. A na koniec czynne na okrągło. I tyle jest warta praca tych głupków sejmie.

 3. Auchan teraz wyciśnie z pracowników wszystkie soczki a mianowicie wpadł na taki pomysł że od 16 października do 16 stycznia gdy pracownik nie pójdzie na zwolnienie nie weźmie urlopu na żądanie opieki na dzieci i będzie przychodził chory czy to z grypą czy z kovid to wypłaci premię w bonach w lutym! Do tego Auchan się posuną nie dba o zdrowie pracowników a teraz będzie dopiero mutacja kovid grypa pytam się gdzie jest sanepid inspekcja pracy?!

 4. Posłowie specjalnie robią ponieważ w zarządzie żabki jest Tadeusz Rydzyk z Torunia to dla niego jest układane przepisy
  Teraz posłowie muszą mieć świadomość że duże markety wymyśliły premie że 100% frekfrencji i dostaną ekstra premię teraz się spotka kovid i grypa więc zapraszamy kasjerzy pracownicy będą dla was z kovidem

 5. Naginacze przepisów zasrani,korzystał ktoś z usług pocztowych w Lidlu czy Biedronce?
  I tak coraz mniej ludzi tam kupuje bo ceny mają już wyższe niż w małych spożywczakach i zieleniakach.

Skomentuj