Więcej przestępstw, bezpieczniej na drogach. Kędzierzyńska policja podsumowała ubiegły rok

3

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali 2022 rok. Podczas odprawy omówiono wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W odprawie wziął udział m. in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Rafał Stanisławski.

Dzisiaj, o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się narada roczna kędzierzyńsko-kozielskiej komendy Policji. W tegorocznej odprawie udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Rafał Stanisławski, któremu meldunek złożył kom. Jarosław Madaj – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Po złożeniu meldunku, podinsp. Hubert Adamek – Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu, przywitał wszystkich zgromadzonych policjantów, pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości.

Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – nadkom. Magdalena Pławiak-Woda omówiła działania służb kryminalnych. W porównaniu do roku 2021 wzrosła przestępczość w naszym powiecie. Wzrosła także wykrywalność sprawców tych przestępstw. Jeśli chodzi o przestępczość narkotykową, to wykrywalność również wzrosła, a funkcjonariusze służby kryminalnej zabezpieczyli w 2022 roku ponad 27 kg narkotyków.

Służbę pionu prewencji przedstawił podinsp. Hubert Adamek. Ilość interwencji w ubiegłym roku wyniosła ponad 17 tys. – w porównaniu do roku 2021 to ponad 3000 interwencji więcej, co daje średnio 47 interwencji na dobę. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji ujawnili łącznie ponad 6,7 tys. wykroczeń.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu brali również udział w działaniach związanych ze śniętymi rybami ujawnionymi na Rzece Odra i Kanale Gliwickim. W związku z tymi działaniami Policja współpracowała z Państwową Strażą Pożarną oraz Państwową Strażą Rybacką. Wspólnie z funkcjonariuszami tych służb policjanci przeprowadzili ponad 260 kontroli akwenów.

Podinsp. Hubert Adamek omówił również stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W 2022 roku było 30 wypadków – to o 11 mniej niż w roku 2021. Natomiast liczba osób, które zginęły w wypadkach drogowych spadła o połowę. To świadczy o tym, że na drogach naszego powiatu jest coraz bezpieczniej. Najbezpieczniejszą gminą okazała się gmina Cisek, w której nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Policjanci z drogówki ujawnili ponad 16 tys. wykroczeń, z czego blisko 8,5 tys. to przekroczenia prędkości.

W dalszej części narady I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Rafał Stanisławski pozytywnie ocenił pracę kędzierzyńskich funkcjonariuszy, a także podziękował włodarzom miasta i powiatu za wsparcie lokalnej jednostki Policji.

Podczas odprawy głos zabrali również Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Sabina Nowosielska, Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Paweł Masełko oraz Prokurator Rejonowy Jacek Gruszka. Podczas swoich przemówień goście podziękowali za pracę funkcjonariuszy, podkreślając jak ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i  całego powiatu jest współpraca pomiędzy różnymi instytucjami.

Na zakończenie szef kędzierzyńskiej Policji podinsp. Hubert Adamek podziękował wszystkim służbom oraz instytucjom współpracującym z Policją, a także policjantom i pracownikom tutejszej jednostki za poświęcenie i wysiłek włożony w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa.

3 KOMENTARZE

  1. Ile prawdy jest w owych wynikach ? Z autopsji wiem że wiele spraw policja odrzuca mimo próby zgłoszenia przez obywateli. Policjantom niechce się wypełniać papierów i wszczynać procedur no chyba że jest to mandat bo z tego mają prowizję. Więc o jakim bezpieczeństwie mowa ? Policja jak zwykle w mediach lubi się wybielać i promować jacy to wspaniali i pomocni funkcjonarusze. Ile przestępców osadzili itp. Ludzie nie są tacy naiwni i widzą że policjanci zamiast działań patrolowych chowają się byle przetrwać służbę i tak do szybkiej emeryturki.
    Wszyscy również wiedza że policja jest dla władzy a nie dla ludu także te bajki jak to szprytna jest policja to między książki. Oni tylko wyklady-bajeczki dla staruszków i dzieci potrafią. Szkoda gadać.

  2. Ja cię kręcę!!! W życiu bym nie podejrzewał ze mamy tak zapracowaną policję. Poza drogówką która nas doi z kasy są jeszcze funkcjonariusze którzy też pracują dla naszego bezpieczeństwa i dobra ogólnego.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj