Wicewojewoda Porowska w Klinice Nova: likwidujemy kolejki na operacje zaćmy, rezonans i tomograf

17

Wicewojewoda Violetta Porowska wraz z dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu Robertem Brykiem przekazali dziś w Klinice Nova w Kędzierzynie-Koźlu dobre wieści dla pacjentów z Opolszczyzny: zniesiono limity na operacje usunięcia zaćmy, rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. W praktyce oznacza to znaczne skrócenie kolejek, a nawet ich likwidację. Materiał wideo:

17 KOMENTARZE

 1. Do Jo: Zaćma jest w całości refundowana przez NFZ, więc bez opłat. Myślę, że badania także. Pan dyrektor NFZ trochę przesadził z tym czekaniem latami na badania. „Latami czekali na rezonans, tomograf” – komu po 2 latach od wystąpienia objawów jest potrzebny rezonans? Poza tym, czy w klinice Nova będą radiolodzy opisujący taki rezonans czy tomograf na potrzeby centrów onkologii? Nie sądzę, więc nadal trzeba będzie jeździć do Opola czy innych klinik i czekać w kolejce.

 2. PiS przywiózł prezenty dla prywatnej kliniki, brawo !
  Czego można się spodziewać po takich nieudacznikach, państwowe szpitale RUINA+, a prywaciarzowi nabijają kasę.

 3. Oczywiście tylko w trosce o pacjenta :) Swoja drogą, interes musi się kręcić skoro buli się ok.150 PLN za wstępne badanie + 150 za 10 min. zleconą przez tego samego specj.konsultację wyników badań np.krwi. Tego typu placówki będą miały się zawsze dobrze, bo żerują na nieudolności publicznej opieki zdrowotnej, niestety często kosztem pacjenta-podatnika.

 4. W kozielskim szpitalu jest nowoczesny oddział okulistyczny i świetni lekarze. Pacjentów nie brakuje, oddział jest zakorkowany. Dlatego są kolejki. NOVA jest odrębną placówką medyczną i ma swoje limity z ramach umowy z NFZ. Zostały zwiększone w związku właśnie z kolejkami w szpitalu… Mieli pewnie „wolne moce przerobowe”. Nie jest to wina szpitala tylko wina nieudolności systemu opieki zdrowotnej (małego szpitala, starzejącego się społeczeństwa, itp., itd)!

 5. Ludzie mówią, że ważny człowiek z prywatnej kliniki zdrowotnej brał czynny udział w kampanii wyborczej pani poseł, a wcześniej wicewojewody. Przypominają też, że szefem tego prywatnej kliniki jest radny powiatowy któremu zarząd powiatu złożył wniosek o wygaszenie mandatu.

 6. Na zdjęciu pierwszy z lewej to ten gościu był bardzo aktywny w kampanii wyborczej Porowskiej. Zapomniałem jak sie nazywa. Drugii z lewej to radny powiatowy podobno szef kliniki, któremu ponoć chcą odebrać mandat za jakieś przekroczenie prawa samorzadowego.

  • a czy to zakazane brać udział w kampanii wyborczej i jednocześnie pracować w klinice Nova ? po to jest lekarzem by leczyć, a jak miał ochotę brać udział w kampanii wyborczej to jego sprawa, co to ma w ogóle wspólnego z funkcja radnego Pana Olejnika ?

 7. Ponoć PiS jest za publiczną, a nie prywatną służbą zdrowia. Poseł PiS wspiera prywatne lecznictwo? Czy bezinteresownie? Wy pomożecie mi, ja pomogę wam? Tyle się teraz mówi o różnych nieuczciwościach. Chyba teraz już znamy powód dla którego kolega wojewoda jest taki nierychliwy w tym temacie wygaszenia mandatu. Co na to sama pani poseł? Co na to prezes? Wie o tym? Może ktoś powinien mu o tym powiedzieć.

 8. Już się wystraszyłem, że znów ta piękność bilboardowa przyjechała coś przeciąć. A tu odgrzane kotlety z cyklopa na oleju.

  • Skończyła swoją i tylko swoją kampanię wyborczą. Dostała się tam gdzie marzyła, to i aktywność zmalała. Teraz to już tylko wychwalanie pod niebiosa i lansowanie na fejsie (młodzież działa dzień i noc).
   Olejowy sam nie popuści i nie zrezygnuje, bo … znamy go od lat.
   Niektórzy to są tylko sami dla siebie. Na szczęście tylko niektórzy.

 9. Jakiś czas temu, na Cichej była Klinika Jednego Dnia, w ramach Funduszu. Były badania za darmo, cała gama zabiegów urologicznych za darmo. Doktor Olejnik, pozostali lekarze i pielęgniarki pracowali tam jak mrówki.
  Poszukajcie tych, którym to nie pasowało, teraz z kasą.
  Życzę każdemu zdrowia, ale w razie czegoś urologicznego, pamiętajcie o doktorze Olejniku.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj