Wicewojewoda Porowska w Klinice Nova: likwidujemy kolejki na operacje zaćmy, rezonans i tomograf

7

Wicewojewoda Violetta Porowska wraz z dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu Robertem Brykiem przekazali dziś w Klinice Nova w Kędzierzynie-Koźlu dobre wieści dla pacjentów z Opolszczyzny: zniesiono limity na operacje usunięcia zaćmy, rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. W praktyce oznacza to znaczne skrócenie kolejek, a nawet ich likwidację. Materiał wideo:

7 KOMENTARZE

  1. Do Jo: Zaćma jest w całości refundowana przez NFZ, więc bez opłat. Myślę, że badania także. Pan dyrektor NFZ trochę przesadził z tym czekaniem latami na badania. „Latami czekali na rezonans, tomograf” – komu po 2 latach od wystąpienia objawów jest potrzebny rezonans? Poza tym, czy w klinice Nova będą radiolodzy opisujący taki rezonans czy tomograf na potrzeby centrów onkologii? Nie sądzę, więc nadal trzeba będzie jeździć do Opola czy innych klinik i czekać w kolejce.

  2. PiS przywiózł prezenty dla prywatnej kliniki, brawo !
    Czego można się spodziewać po takich nieudacznikach, państwowe szpitale RUINA+, a prywaciarzowi nabijają kasę.

  3. Oczywiście tylko w trosce o pacjenta :) Swoja drogą, interes musi się kręcić skoro buli się ok.150 PLN za wstępne badanie + 150 za 10 min. zleconą przez tego samego specj.konsultację wyników badań np.krwi. Tego typu placówki będą miały się zawsze dobrze, bo żerują na nieudolności publicznej opieki zdrowotnej, niestety często kosztem pacjenta-podatnika.

  4. W kozielskim szpitalu jest nowoczesny oddział okulistyczny i świetni lekarze. Pacjentów nie brakuje, oddział jest zakorkowany. Dlatego są kolejki. NOVA jest odrębną placówką medyczną i ma swoje limity z ramach umowy z NFZ. Zostały zwiększone w związku właśnie z kolejkami w szpitalu… Mieli pewnie „wolne moce przerobowe”. Nie jest to wina szpitala tylko wina nieudolności systemu opieki zdrowotnej (małego szpitala, starzejącego się społeczeństwa, itp., itd)!

Skomentuj