Wiceszef Platformy Obywatelskiej przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Spotkanie z Borysem Budką

38
Michał Nowak zaprosił Borysa Budkę do Kędzierzyna-Koźla podczas niedawnego spotkania w Warszawie.

Wysłannicy największych partii w Polsce biorą na cel Kędzierzyn-Koźle. Po zeszłotygodniowej wizycie posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Piotrowicza mieszkańców czekają kolejne polityczne emocje. Tym razem o swojej wizji Polski opowiadać będzie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Spotkanie z posłem już w czwartek 24 maja o godz. 19 w Domu Kultury Koźle. Były minister sprawiedliwości będzie starał się odpowiedzieć na pytanie „Czy Polska jest jeszcze państwem prawa?”. Spotkanie organizuje Klub Obywatelski Kędzierzyn-Koźle – powstał jako drugi w regionie po opolskim.

– Będziemy rozmawiać o zagrożeniach wynikających ze zmian w wymiarze sprawiedliwości realizowanych przez PiS oraz o bieżącej sytuacji politycznej – zaprasza Michał Nowak, przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Wstęp wolny.

38 KOMENTARZE

 1. Pewnie przyjeżdża po te brakujące 4 mln ze sprzedaży portu :D W końcu z czegoś trzeba kampanie opłacić :D :D

   • 4 miliony to może niewiele za spijanie mądrości z ust myśliciela tego kalibru, ale żeby od razu „za darmo”?? :P :D

  • Byłem na szczurołapie piotrowiczu. Boki zrywałem, no tak się uśmiałem, że brzuch mnie boli do dziś. Zajady mi się porobiły i wszystko za free. Szkoda że w tym czasie była transmisja ślubu z Windsoru, ale pan piotrowicz przodem.

  • Pioter, kurła, taniej niż na szczurołapa. Hoć, possam ci tak jak hustlerowi, wyjdź z cienia, nie bój się homoseksualizmu. Ja pary ze zmęczonych ust nie puszcze, pioter,przecież wiesz…

 2. w końcu jest on , ten wspaniały i cudowny kozielski sygnalista który rozwiązał problemy naszych mieszkańców że źle parkują . Wspaniale że mogliśmy zapłacić , po co nowe miejsca parkingowe prościej zmniejszyć ilość tych co były i karać- czysta kasa.

 3. Ponoć Borys będzie chciał się podzielić swoją wiedzą z mieszkańcami KK na temat kulisów przekrętu lekowego i miliardów dla mafii farmaceutycznej. Z ustaleń wynika, że proceder skupu i wywozu leków za granicę trwa w Polsce od przynajmniej 2013 roku. W 2014 media ujawniły metodologię przekrętu. U władzy była wtedy koalicja PO – PSL. To ówczesne kierownictwo i ważni urzędnicy ministerstwa zdrowia, a także Główny Inspektorat Farmaceutyczny pozwolili hurtowniom na podejrzany obrót lekami. Proceder trwał w najlepsze do wiosny 2014 roku, gdy wprowadzono nowelizację ustawy refundacyjnej, która miała przeciąć lewy interes z lekami. Zlikwidowana dziś przez CBA siatka mafijna, która handlowała farmaceutykami jest tylko wierzchołkiem góry lodowej wielkiego przekrętu, który w latach 2013 – 2015 mógł przynieść nawet kilka miliardów złotych zysku grupom przestępczym działającym w ramach rynku farmaceutyków w Polsce i za granicą. W tle procederu wywożenia drogich leków za granicę i sprzedawania ich za krocie pojawiają się zaniechania byłych ministrów i wiceministrów zdrowia koalicji PO – PSL, a także samej premier Ewy Kopacz. Koniecznie trzeba pójść i posłuchać!

 4. A jak tylko skończy to zapewne zechce wspomnieć coś mieszkańcom „miasta możliwości” na temat największej grabieży pieniędzy w historii polskiej wsi. 63 zawiadomienia dotyczące 115 spraw, w których wszczęto już 77 postępowań – to obecny stan śledztwa dotyczącego wyłudzania dotacji unijnych przez grupy producenckie działające w branży rolnej. Kwota nieprawidłowości może sięgnąć 3 mld zł, a kłopoty mają kolejni politycy PSL i PO, którzy tolerowali i ochraniali gigantyczną grabież. Borys może mieć dużą wiedzę na ten temat np. od własnego ojca Józefa Budki, w czasach komunizmu działacza PZPR, w III RP działającego w Samoobronie, a obecnie szefa powiatowych struktur PSL.

 5. A na koniec powie wszystkim mieszkańcom Kędzierzyna jak młody polityk zdołał zgromadzić tak niezły majątek? Już w wieku 37 lat mógł mówić o sobie jako o milionerze. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego Budka w 2015 roku miał dom i działkę warte 1,2 miliona złotych oraz mieszkanie 165 m kw o wartości blisko 600 tys zł. W imieniu antypolaków, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 6. Piszecie jakieś bzdury o poprzednikach, czy jesteście za tym aby krzyczeć”wystarczy nie kraść” i przyznawać sobie ogromne nagrody i co miesiąc dodatek do pensji i mówić, że im się to należało.Obsadzać spółki skarbu państwa swoimi i płacić po 80.000 zł na dzień? W polityce nie ma uczciwości są tylko ludzie mniej lub więcej pazerni na pieniądze.

 7. Mafia Farmaceutyczna, Port Koźle, jeśli prawdą jest to co napisano w komentarzach to ciekawe tematy się zapowiadają. Pan Budka, jako były Minister Sprawiedliwości zapewne w sposób fachowy może odnieść się do tych kwestii. Obawiam się jednak, że nie po to przyjechał by takie tematy referować, nie łudźmy się. Idę o zakład, że nawet jeśli takie pytania padłyby z sali Pan Minister powie, że nie zna tych spraw i nie chce ich komentować.

 8. Szkoda, że nikt nie spytał komucha Piotrowicza, gdzie są pieniądze z VAT i akcyzy, skoro tak im się udaje uszczelniać system. System podatkowy szczelniejszy, a wpływy nie rosną. Chociaż Piotrowicz bardziej rozeznany w temacie sądów. Może odpowiedziałby dlaczego po reformie sądownictwa wydłużył się czas prowadzonych postępowań. A może wiadomo dlaczego wiedząc o mafii farmaceutycznej nic nie zrobili przez 2,5roku? Mafii nie ma. Jest nieudolny rząd, który zawalił kolejną sprawę i zabrakło leków. Więc wymyślili mafię farmaceutyczną

  • , jak tak lubisz stawiać pytania komuchom to zapytaj ministrów z rządu Tuska i jego samego skąd wzięli pieniądze na posiadłości na Florydzie?

 9. Super news! Czy znowu zobaczymy świadomą, apolityczną obywatelkę w akcji? Czy raczej jej „apolityczność” jest zaangażowana bardziej na lewo?
  Czy Pani M. podzieli się z nami swoją wiedzą?

 10. Tyle ten AS krzyczy, wszystkich rozlicza i poucza, a tu taki przypał,żonce ZUS zarzucił bezprawne pobranie świadczeń na kilkanaście tysięcy złotych. Ponoć zamiast sprawować opiekę nad bliską osobą imprezowała po Polsce z mężem. Pan Budka poproszony o komentarz oswiadczył,że to prywatna sprawa żony, żałosne. Pan najmądrzejszy i najuczciwszy na małzonke się wypiął, ciekawe czy wiedział, że zona na świadczeniach ZUS jest i czy wiedział, że jeżdziz nim na imprezy:)

  • a jak się czuje żona Hofmana czy jak mu tam od długości fallusa? Na L4 biedaczka z KGHM pieniążki musiała przyjmować na konto. A żona pana z kotem to co? A nie, ten sam czesze.

 11. Może w tej kwestii wypowie się prawnik Michał Nowak, szef Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Podpowiem, że Pani Budka jest radną Gliwic z ramienia KO i ma z mężem wspólność majątkową co wynika ze złożonych oświadczeń czyli pieniądze te weszły również w składniki majątku Borysa Budki.

Skomentuj