Była wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego pełnomocnikiem ministra

4

Gabriela Tomik, była doradca prezydenta Kędzierzyna-Koźla do spraw Odry, a następnie wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej została pełnomocnikiem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej do spraw kontaktu z samorządami.

O nominacji na nowe stanowisko Gabriela Tomik mówiła w niedawnej rozmowie z Radiem Opole. Do MGMiŻŚ przeszła bezpośrednio z urzędu miasta w Kuźni Raciborskiej, gdzie w ostatnich latach pracowała na stanowisku wiceburmistrza. W ministerstwie Gabriela Tomik odpowiada za reprezentowanie szefa resortu w kontaktach z samorządami. Z pewnością jej zawodowe ścieżki będą się teraz często krzyżować się z Kędzierzynem-Koźlem.

MGMiŻŚ nie po raz pierwszy pojawia się w biografii Gabrieli Tomik. Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku powołano ją na stanowisko wiceministra resortu. Okazało się jednak, że w tym czasie Tomik miała postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków jako wicestarosta kędzierzyńsko-kozielski w śledztwie dotyczącym sprawy pozyskiwania kruszywa w Dębowej. Ostatecznie została z nich oczyszczona. Prokuratura doszła do wniosku, że Tomik nie miała bezpośredniego nadzoru nad sprawą.

4 KOMENTARZE

  1. Proszę jak niewielki mózg i wymagania oraz brak zdolności komunikacji personalnej wystarczy by w tym Kraju awansować. Życzę miłych, owocnych i na wysokim poziomie rozmów Gmin z Panią Pełnomocnik :-), :-), :-).

Skomentuj