Wicemistrz olimpijski Edward Barcik w „Dziewiątce”. Uczniowie szkoły w rowerowych zmaganiach

1

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu wzięli udział w VI Kryterium ulicznym TriBike im. Wernera Lepicha. Szkołę odwiedził wicemistrz olimpijski z Monachium z roku 1972 – Edward Barcik. 

Podczas tegorocznej edycji kryterium ulicznego na linii startu ustawiło się wielu pasjonatów kolarstwa i jazdy na rowerze. Zmagania uczestników obserwował wicemistrz olimpijski z Monachium z roku 1972 – Edward Barcik, który to na swoim koncie ma wywalczony wspólnie z Lucjanem Lisem, Stanisławem Szozdą i Ryszardem Szurkowskim, srebrny medal w drużynowej jeździe na czas.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 Edward Barcik wraz z Wojciechem Czaplą, dyrektorem szkoły, wręczali nagrody najlepszym uczestnikom.

– Kolarskie spotkanie wpisuje się w sportowy profil „Dziewiątki”, gdyż zawsze skłaniamy swoją uwagę do promocji zdrowego stylu życia i zaangażowania w rozwój fizyczny. A podjęta współpraca z twórcami sobotniego święta, czyli reprezentantami Fundacji Konsorcjum Odrzańskie i Stowarzyszenie Dobra Rodzina, zaowocowała podjęciem decyzji o cykliczności rowerowych spotkań. Wszyscy uświadomili sobie, że impreza trafiła na podatny grunt organizacyjny i społeczny. Mamy wspólne plany, które wypromują inicjatywę w skali kraju – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

– Zawody odbyły się w atmosferze pełnej pozytywnej energii, bo tylko tak rodzą się sukcesy. Jesteśmy przekonani, że przed nami otwiera się szereg nowych możliwości. Gratulując sukcesów wszystkim zwycięzcom poszczególnych startów, szczególnie wskazuję na tryumfy odniesione przez uczniów Dziewiątki w wyścigach i zmaganiach na torze przeszkód. Byłem naprawdę dumy mogąc wręczać im puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów, a byli to m.in. Lena Zabrocka z klasy 6s i Kamil Gorywoda z klasy 8a; nie zabrakło również najmłodszych uczestników w klas II. Wszystkim i każdemu z osobna jeszcze raz gratuluję – podsumowuje Wojciech Czapla.

1 KOMENTARZ

Skomentuj