Wicemarszałek senatu, parlamentarzyści i eksperci w Zakrzowie. W GOSiR odbyła się konferencja klimatyczna

6

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie odbyła się konferencja „Strategia Zielonego Ładu w aspekcie transformacji klimatycznej w ramach konferencji Przyszłość Europy”.

W trakcie konferencji odbyły się liczne wykłady oraz panele dyskusyjne. Swoje prezentacje przedstawili m.in. prof. Jerzy Buzek oraz dr Marek Prawda – Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w latach 2016-2020.

Uczestnicy konferencji poznali także rozwiązania tzw. Zielonego Ładu obowiązującego w Niemczech, które przedstawił prof. Dieter Schweizer z Federalnego Ministerstwa Polityki Żywnościowej i Rolnictwa.

Tematyką konferencji były globalne działania, które muszą zostać w podjęte na rzecz klimatu oraz dążenie do uświadomienia społeczeństwa, że zmiany i degradacja środowiska zachodzą wszędzie na całym świecie i że każdy z nas prędzej czy później odczuje ich efekty.

Wielu prelegentów podkreślało, że skutki zmiany klimatu w dużym stopniu już teraz negatywnie wpływają m.in. na rolnictwo przez gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Wskazano na konieczność racjonalnego gospodarowania zasobami oraz realizowaniem ekologicznych inwestycji, które ograniczą niepożądane zjawiska. Uczestnicy wykładów przekonywali, że wszelkie działania muszą wynikać również ze współpracy instytucji gospodarczych z naukowymi i to powinno leżeć i podwalin systemowego podejścia do wprowadzenia tzw. zielonego ładu.

Z zaproszenia na spotkanie skorzystała wicemarszałek senatu Gabriela Morawska Stanecka oraz senatorowie Beniamin Godyla i Danuta Jazłowiecka. Nie zabrakło też samorządowców z całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W spotkaniu uczestniczył m.in. starosta Paweł Masełko, przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski oraz radny sejmiku województwa Opolskiego Robert Węgrzyn.

6 KOMENTARZE

  1. Niemiecka obłuda w natarciu! kupują towary w PRC gdzie brak jakiegokolwiek poszanowania dla środowiska czy BHP a później wciskają frajerom „niemiecka jakość”
    A ta pani „kurde” została zaproszona w ramach wdzięczności za podjęcie „naszej” delegacji w demokratycznym Senacie?

  2. Tak, tak! Niemiecki ład, od sierpnia uruchomiono 4 stare elektrownie węglowe bo cały nowy zielony ład okazał się niewydolny, ciekawe ile im doliczą dopłaty za emisję co2. Tak wygląda europejska ściema i gnębienie całej Europy środkowej, brawo dla tych co promują Zakrzów.

Skomentuj