Wicelider nie miał najmniejszych szans. Grupa Azoty ZAKSA pewnie ograła Trefla Gdańsk

1

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują wspaniałą serię na parkietach PlusLigi. Mistrzowie Polski bez najmniejszych problemów ograli dziś ekipę Trefla Gdańsk.

Choć oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, to gospodarze meczu rozgrywanego w hali Azoty przystępowali do starcia z gdańszczanami w roli zdecydowanego faworyta. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando ekipy Nikoli Grbicia. W pierwszym secie wyrównana gra trwała tylko przez kilka wymian, z biegiem czasu uwidaczniała się zdecydowana różnica klas w grze obu zespołów. Premierową odsłonę ZAKSA pewnie wygrała do 17.

Gospodarze ustawili losy drugiego seta już na samym jego początku. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla już po kilku wymianach miała pięciopunktową przewagę i goście nie mieli nawet szansy, by nawiązać wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Seta zakończył błąd Mariusza Wlazłego w polu serwisowym, po którym nasz zespół zwyciężył do 21.

Trzeci i ostatni set był kopią pierwszej odsłony. Goście dotrzymywali tempa drużynie Nikoli Grbicia jedynie przez kilka pierwszych wymian. Z biegiem czasu narastała przewaga kędzierzynian, którzy wygrali do 22, a cały mecz 3:0 i z kompletem zwycięstw przewodzą w ligowej tabeli.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:21, 25:22).

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj