Wiadukt na drodze do Azotów jest przedziurawiony na wylot. Konstrukcja nadaje się do remontu

3

W wiadukcie nad linią kolejową w pasie drogi łączącej Śródmieście z osiedlem Azoty pojawiła się sporej wielkości dziura, przez którą można zobaczyć torowisko. Przeprawa nie jest w najlepszym stanie i wymaga remontu.

Na skraju jezdni w środkowej części wiaduktu pojawiła się dziura na wylot. To nie najlepiej świadczy o kondycji konstrukcji. Ubytek został oznaczony pachołkiem drogowym. Piesi i rowerzyści powinni zachować w tym miejscu ostrożność.

– Zlecamy naprawę uszkodzonego fragmentu. Zajmie się tym specjalistyczna firma. Równolegle przygotowujemy się do przetargu na wykonanie remontu i przebudowy całego wiaduktu. Wymaga tego jego stan techniczny oraz potrzeba dostosowania konstrukcji do obecnych potrzeb komunikacyjnych. Ten sam zakres prac dotyczyć będzie mniejszego wiaduktu znajdującego się obok – zapowiada Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Nie wiadomo, czy na czas prac, które mogą ruszyć najwcześniej w przyszłym roku, nie nastąpi konieczność czasowego wyłączenia wiaduktu z ruchu, jednak trzeba się z tym liczyć. Wówczas mieszkańców czeka kłopotliwy objazd – w Azotach zlokalizowane są największe zakłady pracy w Kędzierzynie-Koźlu, hala sportowa, a pod koniec tego roku będzie tam także nowy kompleks basenowy.

W tym roku powiat rozpocznie remont i przebudowę ulicy od osiedla Azoty aż do samego wiaduktu. Obok jezdni powstanie oddzielana droga dla rowerów, która będzie prowadzić również przez przebudowane wiadukty. Roboty rozpoczną się w najbliższych tygodniach.

wiadukt ulica wojska polskiego (2)

3 KOMENTARZE

 1. W dniu dzisiejszym przejeżdżałem obok tej dziury, która była oznaczona taśmą. Ale po pewnym czasie musiał się znależć jakiś pajac który zerwał taśmę

 2. Z tym remontem to chyba poczekacie sobie trochę dłużej niż myślicie.Stan drogi na azoty od lat był fatalny,każdy to wiedział a przede wszystkim byli i obecni włodarze miasta.Niestety zamkną wiadukt a ludzie w koło pojadą drogą 408,gdzie sic!!! zaczął się długo oczekiwany remont drogi w stronę Gliwic…Z tego co pamiętam to jeden z objazdów własnie tej drogi miał być właśnie drogą przez Azoty..taki mamy bajzel w tym Kedzierzynie,czy nikt nie umiał dogadać się co do terminów remontu dróg,teraz wszystko na raz.W środku super pięknie a na wylocie z miasta 2 zdemolowane drogi wojewódzkie 408(w stronę Gliwic) i 423(w stronę Zdzieszowic)…oraz linie kolejowa w stanie rozsypki.Wiadomo miasto nie jest ich właścicielem ale jakiś wpływ na to ma …Tak ma się rozwijać miasto możliwości ???Tutaj chyba się ktoś za późno obudził ,prawda?Te słowa kieruje w stronę włodarzy,a przede wszystkim pani N. i pani T.,hmmm a może lepiej wcześniej wybudować z 2 place zabaw dla piesków jeszcze i inne pierdoły!
  Zaraz ktoś dowali ,że droga 408 już w remoncie jest i na pewno będzie wszystko na czas…polecam przejażdżkę przez Stare Koźle tak na wszelki wypadek.Tempo prac jest oszałamiające .

 3. Na tym portalu panuje totalna cenzura.Jeżeli cokolwiek napisze się coś złego na władze miasta,to już dalej nie ma prawa to być publikowane?Tekst był bez obraźliwych słów a pomimo tego w mniemaniu moderatorów było coś nie tak.Nie wysłano do mnie wyjasnienia dlaczego opinie usunięto!!!
  SCHODZICIE NA PSY!!!!
  Po co są te dyskusje,skoro część opinii nie jest publikowana?
  Uznałem,więc że wiecej na tej strony nie odwiedzę…stosujecie jakąś hipokryzję i tyle w temacie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj