Wiadukt kolejowy na ul. Wojska Polskiego ma zostać przebudowany. Pojawi się kładka dla rowerzystów

29
DCIM100MEDIADJI_0007.JPG

Na tym wiadukcie dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji z udziałem rowerzystów, wreszcie jest szansa na zmianę. Starostwo powiatowe planuje przebudowę obiektu na ulicy Wojska Polskiego. 

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu będzie się ubiegać się o pieniądze z drugiej edycji Polskiego Ładu na przebudowę wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. Wiadukt jest dla uczestników ruchu drogowego prawdziwą zmorą, nie tylko ze względu na stan techniczny, ale przede wszystkim na sytuacje, do jakich dochodziło z rowerzystami.

Ulica Wojska Polskiego po remoncie na odcinku łączącym Śródmieście z Azotami ma wydzieloną ścieżkę rowerową – poza fragmentem obejmującym wiadukt i dojazdy do niego, które dotąd nie zostały przebudowane.

W godzinach szczytu naprawdę niebezpiecznie robi się właśnie na wiadukcie kolejowym, gdzie rowerzyści jadą zarówno po prawej, jak i lewej stronie. To znacznie utrudnia przejazd samochodów. Jednak jest szansa, że się to zmieni, planowana jest kładka dla rowerzystów.

 Jak tylko pojawi się możliwość składania wniosku na drugą edycję Polskiego Ładu, to na pewno zgłosimy ten most. To będzie dla nas priorytet, mamy już przygotowaną kompletną dokumentację – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

29 KOMENTARZE

 1. nie trzeba żadnej kładki dorabiać, wystarczy zrobić 3 m szerokości dla rowerów i zwężenie jezdni o połowę jak kolo krzyża, będzie taniej…

 2. Najważniejsi są rowerzyści,zlikwidować drogę do Azot i zrobić wielką i szeroką ścieżkę rowerową.
  Albo wszystkie drogi zawęzić do dwóch metrów a dla rowerów pięciometrowe ścieżki.
  O co chodzi z tymi rowerami,poszaleli,jeżdżą w mrozie i śnieżycy,deszczu.Tacy wszyscy biedni są że na autobus ich nie stać?
  Prawdopodobnie to ze skąpstwa.

  • Olek rozumiem twoje zdanie. Lecz nie do końca masz z tym rację, apropo skąpstwa.

   Niestety w Naszym Mieście Możliwości połączeń autobusowych jest zbyt mało w szczególności, jeśli ktoś pracuje poza standardowymi godzinami pracy (7-15) a mianowicie system trzyzmianowy, czterobrygadowy czy inny. A po drugie rowerem masz większość możliwość dojazdu tam gdzie autobus nie jeździ, nawet jeśli wybierzesz najbliższy przystanek to masz około 30 min pieszo. Także w tym przypadku rowerzystów postaraj się zrozumieć. Nie każdy ma możliwości jazdy samochodem, przepustki itp. Dlatego tak dużo rowerzystów jeździ do Azot każdej pory roku. I faktycznie wiadukt jest mało ciekawie bezpiecznym miejscem.

   Kładka była by najlepszym rozwiązaniem jak zrobiono pomiędzy osiedlem Kuźniczka a Cisową na kanale Gliwickim.

  • Na nartach jeździsz w mrozie i wszyscy są zadowoleni spacer w deszczu czy jazda rowerem nie ma znaczenia liczy się ruch na świeżym powietrzu

 3. Olek, rowerzyści to na ogół szczupli i wysportowani ludzie, nie trują środowiska i mają kontakt z naturą. Wyjdź z tego swojego blaszanego pudła i przesiądź się na rower, wtedy ten twój wielki brzuch opuszczony na kierownicę ci opadnie, poczujesz się lepiej i nie będziesz pisał głupot.

 4. Z czego wynika ten hejt na rowerzystów przez posiadaczy starego niemieckiego auta, które wypierdział Turek po kebabie? AUTO – mega kompleks Polaka, jeszcze większy komplex to Passat sąsiada, niech zgnije, niech się rozleci, niech mu przestanie się nieść i cielić. Pomijam nowobogackich w droższych autach w leasingu, to inna kategoria, która i tak mieści się w powyższym kompleksie.

  Auto a w nim Pan z czworaków, zjeżdżajcie mi biedaki na rowerach !!, często ten rower drożysz niż ww gruz… Wpisy powyższe oddają poziom szacunku Polaka do Polaka, podział nie tyle polityczny co mentalny, już mi nawet nie jest was żal.

  A taki rowerzysta, lata sobie rowerkiem do pracy, najczęściej to świadomy wybór, z rana wpada od razu rozgrzany, dotleniony, gotowy do intensywnej pracy. Azoty powinny promować rowerzystów!!!

  • To, że w prostym umyśle proste myslenie, nikogo nie dziwi ale po pierwsze nie każde droższe auto to od razu leasing, rozwiń swoją fantazje, że są ludzie wokół twojej wsi, którzy nie pracuja w fabryce azbestu za najniższą krajową ujeżdżając pastucha w gnojowicy ale stać ich na normalny nowszy bolid, po drugie jeżdżąc często w nocy obserwuję niestety w tych okolicach dwukołowców nieoswietlonych oraz co gorsza bez odblasków na odzieży więc problem na moście istnieje. Po trzecie każdy rysiek to pijak i złodziej.

 5. Tak jest! Promować, nagradzać i premię większą przydzielać bo nie dość że zdrowiej, szybciej to jeszcze nie ma szans aby złapali covida a to znaczy że są bardziej dyspozycyjni. No litość boską nie tylko tej kładki nie robi firma z mostu klodnickiego bo wtedy nie dożyjemy końca inwestycji.

 6. Tak,rowerzysta dba o swoje zdrowie,ślizgając się po ośnieźonej lub oblodzonej drodze,gibając jak małpa na gumie,a kierowca auta posra… ze strachu że mu ten szczupły zdrowy rowerzysta wpadnie pod koła.

 7. Tak jak teraz jedna na Blachownię do zakładów, będzie sprawiedliwie. Naprawy mostu na zakłady blachowiańskie już się chyba nie doczekamy… Miasto możliwości, miasto mostów i wiaduktów… Tylko wszystkie do niczego. Ostatnio na moście Maruszczaka autobus stanął na rondzie oczywiście blokując ruch i czekał, aż mostem od Kłodnicy przejedzie ciężarówka, dopiero wtedy ruszył.

 8. Nie prościej i taniej zrobić siężkę przez tory kolejowe?, większość pedalarzy lubi igrać ze śmiercią, myślą że pierszeństwo zwalnia ich z myślenia i rozglądania się.

 9. Kładka miała być zrobiona w 2020r. Jako trzeci etap remontu ul. Wojska Polskiego.A teraz nagle wracają do tego samego planu nie muwiąc od kiedy już mieli w planie to zrobić, według mnie to znów odwracają uwagę od czegoś innego,a i tak tego dalej nie zrobią.

Skomentuj