„When Lambs Become Lions” na ekranie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Twierdza

0

Kino Twierdza zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy Poleca. W czwartek o godzinie 19 na dużym ekranie będzie można zobaczyć film „When Lambs Become Lions”.

Dyskusyjny Klub Filmowy to cykliczna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Seanse odbywają się w każdy poniedziałek w kinie Chemik oraz w ostatni czwartek każdego miesiąca w kozielskim kinie Twierdza. DKF to starannie wyselekcjonowane filmy, którym towarzyszy niecodzienna atmosfera.

Opis filmu:

W kenijskim miasteczku na granicy rezerwatu przyrody dwóch mężczyzn próbuje utrzymać coraz bardziej kruche status quo. Drobny handlarz kością słoniową walczy o przetrwanie, mimo potężnych sił, które sprzysięgły się przeciwko jego branży. Jego kuzyn natomiast, do którego zwraca się ostatecznie po pomoc, to rozgoryczony strażnik, który od miesięcy nie otrzymał wypłaty za swoją pracę. Tymczasem gwałtowny spadek populacji słoni w Afryce przyciąga uwagę całego świata. Gdy rząd podejmuje stosowne kroki, kłusownicy stają w obliczu życiowego kryzysu. Z ich perspektywy obrońcy przyrody przedkładają życie słoni nie tylko ponad kły tych zwierząt, lecz również ponad ludzkie życie. Kim są myśliwi, gotowi narazić się na moralne potępienie reszty świata, trafić do więzienia, a nawet zginąć, żeby zapewnić byt swoim rodzinom? Towarzyszący im przez trzy kolejne lata reżyser Jon Kasbe z czasem zyskał ich zaufanie, stając się częścią ich codzienności i zyskując tym samym niespotykany wgląd w ich życie. Powstał dzięki temu niezwykły, zachwycający wizualnie obraz, ukazujący punkt widzenia i motywację ludzi, będących w epicentrum tego palącego konfliktu.

Skomentuj