Weronika Wiącek z Kędzierzyna-Koźla została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w Ujeżdżeniu

2

Przez ostatnie dwa dni w Zakrzowie odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Podczas dwóch dni zmagań reprezentanci dziewięciu województw brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ujeżdżeniu.

Po niedawanym sukcesie seniorskich zawodniczek LKJ Lewady, które na początku września przywiozły cztery medale Mistrzostw Polski (więcej), tym razem w kategorii juniorów młodszych na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Wiącek z Kędzierzyna-Koźla.

– Złoty medal Weroniki jest wielkim sukcesem.  W pełni na niego zasłużyła. Trzeba zauważyć, że Weronika na tych zawodach była jedyną reprezentantką Opolszczyzny – mówi Andrzej Sałacki.

Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Błachno z Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, a brązowy Martyna Baściuk ze Stowarzyszenia KS Chojnów. W kategorii kuców złoty medal zdobyła Martyna Baściuk z klubu KJ Pegaz Reda, srebrny Ivette Chock KS Centurion, a brązowy Nadia Cinal z Lidera Radzionków.

– Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży po raz pierwszy została rozegrana na Opolszczyźnie. Był to na pewno też duży sprawdzian organizacyjny dla naszego ośrodka. Wszystko zakończyło się całkowicie po naszej myśli, a sukces zawodniczki LKJ Lewada, tylko potwierdził, że nie bez powodu LJK Lewada jest liderem drużynowych Mistrzostw Polski w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego – podkreśla Andrzej Sałacki.

2 KOMENTARZE

Skomentuj