Wernisaż w Galerii Sztuk Wszelakich. Swoje malarstwo wystawi Joanna Ulan

0

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny wernisaż do Galerii Sztuk Wszelakich. Swoje prace zaprezentuje malarka Joanna Ulan.

Joanna Ułan – urodziła się, wychowała i mieszka w Racławicach Śląskich, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom z malarstwa i grafiki.

„Moje malarstwo to interpretacja postrzegania a raczej kadrowania świata, sytuacji, ludzi i zdarzeń, które przenoszę językiem malarskim na płótno. Najważniejsza jest dla mnie kompozycja – czytelna dla odbiorcy, i kolor – jego czystość i natężenie. 
Bardzo ważne są dla mnie bezpośrednie spotkania z odbiorcami moich prac, które odbywają się głownie poprzez wystawy” – mówi o sobie.

W 2008 roku wystawa malarska prac Joanny Ułan w salonie Mercedesa we Wrocławiu towarzyszyła wprowadzeniu nowego modelu samochodu tej marki na Polskę. 2010 r. – Jazz Klub Rura we Wrocławiu – wystawa uświetniająca otwarcie Klubu Festiwalowego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog-Wrocław”. Prace Joanny Ułan prezentowane były również we wrocławskim Platonie, na wystawie sponsorowanej przez włoską firmę Consulenti al Quadrato.

Artystka interesuje się także zagadnieniami mody i aranżacji wnętrz.
Była głównym projektantem i wykonawcą aranżacji „Dachyrustykalne”, głównego sponsora gali wręczenia Złotej Kuli – nagrody przyznawanej przez Wrocławską Izbę Gospodarczą osobie, która w sposób szczególny zasłużyła się dla miasta Wrocławia i dla jego mieszkańców. Była również głównym dekoratorem i projektantem kolorystyki wnętrz łazienkowych firmy Decco Set we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar oraz głównym projektantem ekskluzywnej wieczorowej kolekcji jesień-zima dla firmy „Welle”, której twarzą była Agnieszka Perepeczko-Fitkau.

Obecnie Joanna Ułan przygotowuje się do Art Biennale w Wenecji i współpracy z galerią Satura w Genui.

 

Skomentuj