Wejścia do parku w Koźlu teraz strzeże „Napoleon”. Nowy koziołek dołączył do gromadki

14

Nowy koziołek szturmem wziął Planty! „Napoleon” zajął strategiczną pozycję przy wejściu do zabytkowego parku od strony osiedla Południe.

Zgodnie z rozkazem stoi na warcie  i spogląda w kierunku twierdzy. Na pewno ucieszy go Wasze towarzystwo i jest gotowy na każde selfie. Tylko pamiętajcie, by nie wspominać o jego wzroście – strasznie tego nie lubi!

14 KOMENTARZE

 1. Radosnej twórczości c.d.
  Przed dworcem w Kędzierzynie powinien pojawić się koziołek kibelkowy, jako że po drugiej stronie ulicy, kiedyś takowe były.

 2. Specjalnie pojechałem zobaczyć tego Napoleona na Osiedlu Południe ?

  Ale on ma skierowaną armatę jakby od strony Kobylic w kierunku Wzgórza Większyckiego.?
  A stamtąd Francuzi walili z armat w Twierdzę Koźle? Czyli coś tu nie gra?!??

  Wygląda na to, że Napoleon napierniczał z armaty do swoich ?

  • Nie ważne w jakim kierunku matołek skierował armatę. Ważne, że przedstawia cieniasa Napoleona, który twierdzy nie zdobył . Bo przecież gdyby matołek przedstawiał króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego, który twierdzę wybudował, było by niepoprawne politycznie.

   • Jak obiektywna historia i fakt historyczny może nie być poprawny politycznie, czy tej prawdy Polacy unikają.

    Czy poprawne politycznie jest unikanie prawdy o wejściu wojsk polskich do Zaolzia ewentualnie planowaniu przez Kaczyńskiego rozbioru Ukrainy.

 3. Napoleon to kiepski pomysł, chyba że jako przegrany. Faktycznie powinien być Koziołek w pruskim uniformie jako obrońca twierdzy. Sam pomysł z koziołkami bardzo dobry, ale realizacjia dość słaba. Kim jest koziołek w Sławięcicach? Jeśli to książe to mało nobilitujące. Księciu przydałby się pomnik lub popiersie bez odniesień do kozich symboli. Przy śluzach kanału Kłodnickiego powinny stanąć koziołki płynące barką.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj