Weekendowa akcja drogówki. Jeden z kierowców złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

0
????????????????????????????????????

W sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego na terenie naszego powiatu przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Opolski bezpieczny motocyklista”.

W akcji zostały wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane z Zespołów SPEED, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie mogliśmy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z kędzierzyńskiej komendy przeprowadzili łącznie 62 kontrole, w tym 13 motocyklistów. Ujawniono blisko 40 wykroczeń, prędkość przekroczyło 26 kierowców, 27 zostało ukaranych mandatem karnym, a 11 pouczono. Policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.

W sobotę o 4 w nocy policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę fiata. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej wszedł w konflikt z prawem, a kierując samochodem złamał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo z artykułu 244 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj