Wędkarski puchar jesieni w Dębowej. Zwycięzcy pojadą na Mistrzostwa Polski. ZDJĘCIA

0

Przez pięć dni akwen w Dębowej był areną zmagań wędkarskiego pucharu jesieni. W zawodach wzięło udział 30 ekip z całej Polski, ale zwycięstwo przypadło w udziale Waldemarowi Ciupie i Gabrielowi Malikowi z Długomiłowic.

Rywalizacja toczyła się od środy. W tym czasie 30 ekip z całej Polski łowiło na różnych stanowiskach zlokalizowanych na akwenie. Stawką zawodów był awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej.

– Niestety ryba nie dopisała, ale jesteśmy zadowoleni z liczby drużyn, które zdecydowały się wystartować w zawodach. Pod uwagę braliśmy trzy najlepsze wyniki, więc rywalizacja toczyła się do samego końca – opowiada Krzysztof Tomaniak, organizator zawodów.

Zwyciężył duet Waldemar Ciupa – Gabriel Malik, który wyłowił ryby o łącznej wadze ponad 41 kilogramów. Drugie miejsce z wynikiem 22,3 kg zajęli Jacek Szolc i Krzysztof Winnik, a trzecie miejsce przypadło w udziale Markowi Pasternakowi i Sebastianowi Karaskowi. Najlepsza trójka uzyskała awans do Mistrzostw Polski. Indywidualnie najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Gabriel Malik, który złowił amura o wadze ponad 16 kilogramów.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj