We wtorek start Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. Zaksa zagra w opolskim Okrąglaku

0

Od wtorku do niedzieli Polska będzie gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. W gronie ośmiu zespołów walczących o prestiżowe trofeum znajdą się ekipy Zaksy Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski zagrają w grupie A, gdzie ich rywalami będą ekipy irańskiego Sarmayeh Bank, włoska Lube Civitanova i Sada Cruzeiro z Brazylii. Wszystkie spotkania tej grupy rozgrywane będą w opolskim Okrąglaku.

Dziś w opolskim Okrąglaku odbyła się konferencja prasowa przed startem mistrzostw. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich zespołów, które będą rywalizowały o awans do fazy pucharowej.

– Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w turnieju. Udział w KMŚ to duża szansa dla drużyny. Cieszę się, że turniej jest organizowany w Polsce, dzięki temu wiem, że będzie dobrze i jestem pewien, że kibice jak zwykle staną na wysokości zadania. Mam nadzieję, że znajdziemy się przynajmniej w półfinale – powiedział szkoleniowiec mistrzów Polski Adrea Gardini.

Swojego entuzjazmu przed rozpoczęciem turnieju nie kryje też rozgrywający Zaksy Benjamin Toniutii: – Cieszę się, że tu jesteśmy i weźmiemy udział w mistrzostwach. Mamy tu najlepsze drużyny z Ameryki Południowej, Europy i Azji, które reprezentują różne style gry siatkarskiej i tak naprawdę różne rodzaje siatkówki. To będzie ciekawe doświadczenie oglądać takie zmagania, które wiadomo, że będą na wysokim poziomie. Dobrze jest brać w tym udział.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, czyli rozgrywki FIVB Volleyball Men’s Club World Championship, odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Łodzi (Atlas Arena) i Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) między 12 a 14 grudnia. Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskają awans do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena).

Zaksa wszystkie trzy spotkania rozegra o godzinie 17.30. We wtorek rywalem naszego zespółu będzie Sarmayeh Bank, dzień później zmierzymy się z Lube Civitanowa, a przeciwnikiem mistrzów Polski w ostatnim meczu pierwszehj fazy będzie Sada Cruzeiro.

 

Skomentuj