Wciąż nie ma firmy, która wybuduje obwodnicę północną. Kolejny poślizg przy przetargu

2

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po raz drugi przesunął w czasie otwarcie ofert w przetargu na budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla.

Budowa obwodnicy północnej miasta to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na przestrzeni ostatnich lat. Wiele mówiło się o konieczności powstania nowej drogi, która wyprowadzi tranzyt z centrum miasta, ale brakowało pieniędzy na zadanie. Dopiero w ubiegłym roku udało się wciągnąć inwestycję do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

W grudniu ogłoszono przetarg na budowę drogi, który miał zostać rozstrzygnięty w połowie lutego. Tak się jednak nie stało. W związku z dużą liczbą zapytań od firm zainteresowanych realizacją, nowy termin ustalono na 19 marca. Również ta data jest już nieaktualna. Po spłynięciu kolejnych zapytań, GDDKiA ustaliła kolejny termin otwarcia przetargu. Ma to nastąpić 4 kwietnia.

Firma, która zwycięży w postępowaniu, będzie miała maksymalnie 38 miesięcy na wykonanie projektu inwestycji oraz jej realizację (w przypadku prac budowlanych do terminu nie wlicza się miesięcy zimowych, od 15 grudnia do 15 marca). Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla ma powstać do 2022 roku. Koszt budowy drogi o długości blisko 15 kilometrów oszacowano wstępnie na blisko 300 milionów złotych.

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj