Wchodzi „eMZetKa”. Od marca w Kędzierzynie-Koźlu tylko elektroniczne bilety okresowe

7

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu będą korzystać z tych samych udogodnień, jakie można spotkać w metropoliach czy w dużych miastach. Wprowadzana przez miasto eMZetKa ograniczy ich zakupy biletów do dwóch kliknięć kartą przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Zbliżeniowy bilet elektroniczny o tej wdzięcznej nazwie, wybranej przez mieszkańców, od marca będzie zastępował bilety okresowe. Ten autobusowy „dowód osobisty” potwierdzi też kontrolerom, że jesteśmy uczniami lub innymi osobami uprawnionymi do ulg. Spokojnie możemy zostawić w domu legitymację szkolną czy inny dokument uprawniający do tańszych czy bezpłatnych przejazdów. Czytnik kart pozwoli kontrolerom łatwo sprawdzić, że mamy prawo do zniżek.

Aby stać się posiadaczem eMZetKi:

1) Wypełnij papierowy lub elektroniczny wniosek z emzetka.mzkkk.pl o wydanie karty.

2) Skontaktuj się z MZK, czy nie odwiedzi twojej szkoły lub zakładu pracy. Wtedy wszystkie formalności załatwisz na miejscu.

3) Jeśli nie chcesz czekać, oddaj wniosek w jednym z punktów obsługi klienta – w siedzibie MZK przy ul. Kozielskiej 2 lub w urzędzie miasta przy ul. Piramowicza 32.

4) Przy składaniu wniosku będzie potrzebny dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające prawo do zniżek.

5) W punkcie obsługi lub na emzetka.mzkkk.pl od razu doładuj sobie konto w e-portmonetce – będziesz wtedy mógł zapłacić kartą za pojedyncze przejazdy, jeśli jeździsz komunikacją nieregularnie.

Karta pozwala też na wspólne podróże. Jednocześnie można jechać autobusem na swojej eMZetce, a koledze czy koleżance zapłacić e-portmonetką za pojedynczy przejazd. Komfort sięga jeszcze dalej, bo kasownik jest jednocześnie terminalem płatniczym. Za przejazd można również zapłacić zwykłą kartą bankową.

Pierwsze wyrobienie karty jest bezpłatne. Jeśli się ją zgubi lub uszkodzi, wydanie kolejnej będzie kosztowało 20 złotych. Tradycyjne bilety papierowe nadal będą dostępne w punktach sprzedaży i bez trudu skasujemy je w autobusach.

Więcej informacji na: emzetka.mzkkk.pl

 

7 KOMENTARZE

 1. Wszystko dzięki podniesionej normie PEM(pole elektromagnetyczne) czy rezydent przeprowadził badania nad nowa technologia? Wy myślicie skąd te nowotwory? Raki i inne. Umieralność większą niż podczas wojny prosze sprawdzić jeśli się mylę i odpisac. Pozdrawiam

 2. Obecnie bilet okresowy się kupiło i był spokój.
  Żadnej aktywacji, żadnego kasowania przy wsiadaniu i wysiadaniu.
  A z emzetka to najpierw aktywacja, potem przy wsiadaniu i przy wysiadaniu trzeba będzie ”kasować” bilet okresowy ?

  I to ma być udogodnienie ???
  Nie no super .
  A co jesli zapomni się emzetki skasowac przy wysiadaniu ?

 3. Dlaczego w K-K nie ma biletów czasowych, np. bilet ważny od momentu skasowania 75 minut. Jadąc autobusem nr 5 ze Sławięcic płacę 2.60 zł za przejazd tylko do jednego przystanku, a kolejny pasażer płaci tyle samo jadąc na Pogorzelec, który jest kilka ładnych km dalej. Powinno się wprowadzić bilety czasowe i dobowe. No cóż, ale jeśli włodarze tego miasta nie jeżdżą komunikacją miejską w innych miastach wojewódzkich gdzie takie bilety to standard, a pasażerowie mają wybór kupna biletu dostosowany do swoich potrzeb. To jest dyskryminacja!. Za przejazd z Piotra Skargi II na Piotra Skargi III, płacisz tyle samo z Piotra Skargi II do Sławięcic i odwrotnie. Paranoja. I do tego te kasowniki, z których nie otrzymuje się biletu płacąc kartą. Dużo by pisać.

 4. Jeśli faktycznie, posiadając elektroniczny bilet okresowy zapisany na Emzetce, przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu, trzeba będzie jeszcze „odnotowywać” takie zdarzenie w kasowniku to jakiś idiotyzm. W Opolu od niedawna funkcjonuje Opolka, na bardzo podobnej zasadzie jak będzie to miało w przypadku Emzetki. Tam owszem, trzeba ją aktywować (1 raz, np. w kasowniku), ale tylko w przypadku zakupu biletu okresowego przez internet (dokonując zakupu takiego biletu w kasie biletowej, czy też w biletomacie stacjonarnym aktywacja następuje automatycznie). Najważniejsze zaś, że posiadając ważny bilet okresowy nie trzeba już odnotowywać żadnych wejść i wyjść z autobusu! I jeszcze jedno, chyba czas najwyższy wreszcie zrezygnować z zasady wsiadania tylko przednimi drzwiami do autobusu? W Opolu dawno już z niej zrezygnowano.

Skomentuj