Waży się przyszłość politechniki w Kędzierzynie-Koźlu. Prezydent Nowosielska spotkała się z rektorem

4

Prezydent Sabina Nowosielska spotkała się w Opolu z prof. Marcinem Lorencem, rektorem tamtejszej politechniki. Rozmowa dotyczyła realizacji wspólnego projektu badawczego oraz dalszego funkcjonowania Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Działalność WIST-u zależy od liczby chętnych na studia w naszym mieście. Maturzyści mogą wybrać dwa kierunki: przemysłowe technologie informatyczne lub systemy biotechniczne.

Od utworzenia zamiejscowego wydziału politechniki w Kędzierzynie-Koźlu uczelnia ma problemy z przeprowadzeniem naboru. W filii przy ulicy Kozielskiej prowadzona jest nauka na kierunkach przemysłowych technologii informatycznych i systemów biotechnicznych. Jak do tej pory rekordowy nabór przeprowadzono w pierwszym roku funkcjonowania Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych, kiedy na oba kierunki zapisały się łącznie 24 osoby.

4 KOMENTARZE

  1. Politechnika powinna tu zastosować rachunek zysków i strat. Jeśli opłaca się jej utrzymywać wydział zamiejscowy w K-K to niech on pozostanie, a jeśli nie to powinna go zlikwidować. Patrząc jednak na liczbę chętnych od studiowania w K-K wydaje się, że powinna wybrać tę drugą opcję.

Skomentuj