Ważne zmiany w MZK. Autobusy są na bieżąco dezynfekowane, przednie drzwi zamknięte dla pasażerów

3

Również Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu podjął działania profilaktyczne. Cały tabor jest sukcesywnie dezynfekowany przy użyciu atestowanych, bezpiecznych dla ludzi i zwierząt środków odkażających. Pasażerowie do odwołania nie kupią biletów u kierowców, a do pojazdów będą wpuszczani tylko środkowymi i tylnymi drzwiami.

Ponieważ od 16 marca nie będzie zajęć w szkołach, MZK wprowadzi w poniedziałek rozkład jazdy jak w dni wolne od nauki. Kursy oznaczone literą N znikną z grafików do 27 marca.

Miejski przewoźnik anulował również wyjazd do Krakowa w ramach oferty „Podróżuj z MZK” zaplanowany na najbliższą sobotę. O losie kolejnych wycieczek przesądzi rozwój sytuacji zdrowotnej w kraju.

W pojazdach naszego przewoźnika pojawiły się też plakaty informujące o zapobieganiu i sposobie postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem COVID-19.

Apelujemy, by ograniczyć korzystanie z komunikacji miejskiej do niezbędnego minimum.

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli wszyscy będą się zachowywać jak para lekarzy ze strzelec opolskich,sytuacja w Polsce będzie gorsza niż w Iranie i Włoszech,tak że bimbajcie sobie dalej a wygranym będzie tylko ZUS

  2. Powinno być odwrotnie – więcej kursów. Przecież im mniej ludzi naraz w autobusie, tym mniejsze zagrożenie epidemiologiczne. Ale oczywiście w Polsce wszystko na głowie stoi.

Skomentuj