Ważna inwestycja na zakręcie. Kolej unieważniła przetarg na przebudowę torów do Starego Koźla

2

Spółka PKP PLK unieważniła przetarg na przebudowę drogi kolejowej z Kędzierzyna-Koźla do Starego Koźla. Zadanie jest częścią wartego około 300 milionów złotych projektu przebudowy międzynarodowej magistrali E59 na odcinku od naszego miasta do granicy w Chałupkach.

Inwestycja obejmuje wymianę 4 km toru oraz remont 7 obiektów inżynieryjnych (4 wiadukty i 3 przepusty). Zakłada przebudowę przejazdu w stacji Bierawa oraz częściową wymianę sieci trakcyjnej na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle. Efektem przebudowy ma być podniesienie prędkości do 100 km/h (obecnie 50 km/h), poprawa bezpieczeństwa i przepustowości linii przez zastosowanie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Wszystkie oferty przekroczyły kwotę zarezerwowaną na ten cel przez PKP PLK. Najniższa była propozycja firmy Trakcja PRKiI, która zaproponowała cenę 36,9 mln złotych brutto. Pozostali oferenci złożyli kosztorysy przekraczają kwotę 40 milionów złotych. W ubiegłym tygodniu władze PKP PLK zdecydowały o unieważnieniu postępowania.

Przetarg najprawdopodobniej zostanie powtórzony. Wcześniej PKP PLK zakładały, że inwestycja zostanie zrealizowana do listopada 2019 roku, ale dziś termin ten wydaje się już nieaktualny.

2 KOMENTARZE

Skomentuj