Warunki zatrudnienia i pracy w opiece w Niemczech

0

Praca w opiece w Niemczech staje się coraz popularniejsza wśród Polek. Atrakcyjne w tej branży są nie tylko zarobki, ale również warunki zatrudnienia. Aby podjąć pracę dla opiekunek, nie jest konieczne posiadanie rzadkich umiejętności: empatia oraz chęć pomocy słabszym w zupełności wystarczą. Naturalnie wymogiem jest też znajomość języka niemieckiego. Im lepiej znamy język, tym na lepsze zarobki można liczyć.

Oczywiście stawki zależą też od stanu zdrowotnego pacjenta oraz firmy, z którą opiekunka nawiąże współpracę. W agencji opieki Perfekton nie są rzadkością oferty pracy w opiece wynoszące 1700-1800 euro netto miesięcznie. Nawet dla osób o zledwie komunikatywnej znajomości języka znajdą się oferty o stawce 1600 euro netto.

Kolejnym plusem pracy w opiece jest fakt, że jedyne, o co martwi się opiekunka, to nauka języka i spakowanie walizek. Transport zapewnia i opłaca agencja, kompletuje też  dokumenty oraz wyznacza koordynatora sprawującego pieczę nad opiekunką. Własny kąt oraz wyżywienie zapewnia rodzina podopiecznego. Cała kwota wynagrodzenia ląduje w kieszeni opiekunki. Współpraca z agencją ma jeszcze tę zaletę, że przed wystawieniem oferty pracy przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z rodziną seniora na temat jego stanu zdrowotnego oraz warunków mieszkalnych. Dzięki temu opiekunka jeszcze przed wyjazdem wie, czego spodziewać się na miejscu.

Spróbuj własnych sił w pracy w opiece w Niemczech. Perfekton zadba o Twój komfort i warunki pracy – jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Czekamy na Twój telefon.

Materiał promocyjny

Skomentuj