Warto zaczipować psa. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą to zrobić bezpłatnie

1

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. Miasto po raz kolejny prowadzi bezpłatną akcję znakowania zwierząt. W ten sposób właściciele czworonogów mogą czuć większą pewność, że ich pupil wróci do domu, gdy zabłąka się podczas spaceru.

Wpisanie czworonoga do bazy może okazać się pomocne w przypadku, gdy zwierzak zaginie. Błąkający się pies może ostatecznie trafić do schroniska, ale wszczepiony pod skórę mikroprocesor pozwala go zidentyfikować i odesłać do domu.

Znakowanie zwierząt jest bezpieczne, nie powoduje reakcji alergicznych i trwa dosłownie sekundę. Polega ono na wszczepieniu niewielkiego urządzenia, wielkości ziarenka ryżu, pod skórę. Każdy czip ma niepowtarzalny numer i zawiera dane właściciela.

Taki bezpłatny zabieg w Kędzierzynie-Koźlu można wykonać w dwóch placówkach weterynaryjnych. Wystarczy, że właściciel psa przyjedzie ze swoim dowodem osobistym:

 1. Usługi Lekarsko – Weterynaryjne S.C.
  Kluczniok Krzysztof, Kurzok Jan
  ul. Piastowska 44/2 Kędzierzyn-Koźle
 2. „SAN-VET”
  Marek Bomba
  ul. Korfantego 19 Kędzierzyn-Koźle

To nie jedyna bezpłatna usługa, z jakiej skorzystają właściciele zwierząt. Mieszkańcy na stale zameldowani w Kędzierzynie-Koźlu mogą za darmo zgłaszać się ze swoim psem lub kotem do dwóch lecznic na zabiegi sterylizacji i kastracji.

 1. „SAN–VET”
  Marek Bomba
  ul. Korfantego 19 Kędzierzyn-Koźle
 2. Przychodnia dla zwierząt „FAUNA”
  ul. Bema 9 Kędzierzyn-Koźle

Akcja czipowania psów oraz zabiegi sterylizacji i kastracji finansowane są z budżetu gminy i potrwają do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. W sumie to ponad 30 tysięcy złotych.

1 KOMENTARZ

Skomentuj