Warto jest się uczyć. Najlepsi technicy w Polsce kształcili się w ZSTiO w Azotach

0

Za nami XIII edycja konkursu Technik Absolwent 2019 roku, w specjalności technik mechatronik. W pierwszej trójce znaleźli się absolwenci Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, na miejscu pierwszym Wojciech Rafa, a trzecim Robert Jesionowski. 

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczystość nagradzająca wyjątkowych absolwentów. W konkursie ogólnopolskim Technik Absolwent 2019 zwyciężyli byli uczniowie szkoły Wojciech Rafa i Robert Jesionowski.

– Warto jest przykładać się do nauki, jeśli nam się wydaje, że i tak dużo się uczymy, to proszę uwierzcie, że jak pójdziecie na studia dowiecie się, jak mało wiecie. Poziomy na dobrych uczelniach są bardzo wysokie i trzeba bardzo się starać, aby być wystarczająco dobrym. Bądźcie również pewni swojej wiedzy, nawet gdy oblejecie egzamin, odwołujcie się. Ja tak zrobiłem i okazało się, że nie ja się pomyliłem, tylko egzaminator – apelował do uczniów zdobywca pierwszego miejsca Wojciech Rafa.

– Gratulujemy szkole, uczniom i rodzicom ucznia, bo wychować takie zdolne, ambitne dzieci to sztuka. Zwycięstwo w konkursie jest bardzo dużym osiągnięciem, ponieważ rywalizowali z ponad 120 absolwentami z całej Polski. Sukces tym większy, bo trzecie miejsce zajął również absolwent ZSTiO w Azotach – mówił podczas wręczania Bogusław Przychocki, prezes zarządu oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich w Opolu.

W uroczystości wzięli udział: Józef Gisman, wicestarosta powiatu, Bogusław Przychocki oraz Bogusław Januszko, prezes i wiceprezes zarządu oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich w Opolu, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu, Aurelia Stępień, kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Beata Kresan, doradca zawodowy z ZSM w Opolu oraz młodzież, nauczyciele i dyrekcja ZSTiO.

Skomentuj