Wandale zniszczyli miejsce do grillowania nad Dębową. Analizowane są nagrania z monitoringu

13

Wandale wzięli sobie na cel dewastację miejsca do wypoczynku i relaksu przy akwenie Dębowa. Zniszczyli nowy plac z grillem.

Do aktu wandalizmu doszło w czwartek 12 listopada w godzinach wieczornych. Nieznane osoby zniszczyły betonowego grilla oraz uszkodziły ławki w nowo wybudowanej strefie rekreacji. Wielu mieszkańców jest oburzonych niszczeniem wspólnego dobra.

– Ręce opadają, gdy widzi się coś takiego. Miejsce stworzone wysiłkiem społeczników, ktoś bezmyślnie niszczy sprawiając, że nie tylko tracimy fajną miejscówkę, ale też niszczymy zapał ludzi, którzy to stworzyli – pisze na facebooku Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś

Policja została poinformowana o tym zdarzeniu. W pobliżu obiektu znajduje się siedem kamer monitoringu. Analizowane są nagrania. Za zniszczenie mienia, sprawcom grozi nawet do 5 lat więzienia.

13 KOMENTARZE

 1. Zapewne pijana młodzież „fifarafa” akurat przechodzili i im się spodobało… Banda zakompleksionych pajaców, chodzą po mieście i się dowartościowują… Niech się przejdą po swoich domach i demolują swoją własność, albo rodzicom niech altanę na działce zdewastują.. Na pewno będą szanowani i wychwalani, błogosławieni.. Miasto nie będzie inwestować w rozwój infrastruktury, która pożyje kilka miesięcy, bo typy z przerośniętym ego przejdą i zdemolują.. Żal w sercu się gotuje, kiedy czytam takie artykuły.. Ale to wszystko wina aktualnej mody i wychwalania „łobuzów”.. Dziewczynkom się podoba, kiedy jeden z drugim awanturnikiem puszą swe ogony jak pawie przed samicami i popisują się demolując okoliczne atrakcje i udogodnienia.. No ale czym mają zabłysnąć, skoro intelekt pozostał uśpiony i jest u nich tylko z zasady, że „homo sapiens”.. A potem płacz i nagrywanie „złej policji”, bo czepiają się ziomka, co to zawsze grzeczny i „dzień dobry” mówił.. Żeby być traktowanym jak człowiek, z szacunkiem i godnością, to trzeba też się tak zachowywać.. A nie strugać pawiana i myśleć, że jest się nietykalnym.. Nie dziwię się, że coraz więcej kamer w miejscach publicznych się montuje.. Ogólnie znając nasze miasto „możliwości”, to nie pierwsza, ani nie ostatnia taka sytuacja..

 2. Duże straty, zbyt duże, materialnie za duże. Jak się już schlali, że dostali destrukcyjnego wigoru to mogli się pozabijać, a nie niszczyć wspólne mienie.

 3. Po co 5 lat ich będziemy karmić za wspólne pieniądze w więzieniu.
  Ja uważam że to powinno być rozwiązywane systemowo np. w sposób opisany poniżej.

  Karą było by 5 lat dbania o porządek i czystość wokół Dębowej po 2 h dziennie. Sprawdzanie wykonania pracy na podstawie zdjęć przed i po plus worki ze śmieciami itp., a by był na miejscu na pewno apka rządowa odpowiednik tej kwarantannowej z dostępem do GPS , brak stawienia się bez ważnego powodu kara administracyjna 500zł każdorazowo.

  • Super, może w jakiejś utopii tak by to działało. W naszej szarej rzeczywistości patus by powiedział że nie ma smartfona, do tego ma gdzieś mandaty 500 zł bo i tak nie zabiorą mu nic z najniższej krajowej. O tych zdjęciach to już nawet nie wspomnę, bo finalnie i tak by te śmieci rozrzucił z powrotem. Jak już ma pracować do w obozie pracy.

 4. To nie był ŻADEN wandalizm i żadne tam niszczenie😕 To był wyraz ekspresji artystycznej ….. LEWACKICH zasobów intelektualnych 😉

  Tak samo jak bluzgi jakiegoś LEWAKA sąd uznał za wypowiedź artystyczną😕

Skomentuj