Wandale nie przepuszczą nawet nobliście. Nowe popiersie na placu Wolności zostało uszkodzone

19

Zaledwie dwa tygodnie po odsłonięciu czterech popiersi na placu przed starostwem powiatowym, jedna z rzeźb padła ofiarą wandala. Nieznany sprawca uszkodził popiersie noblisty Roberta Kocha. Skwer, na którym znajdują się rzeźby, objęty jest monitoringiem. Trwa sprawdzanie jego zapisów, co ma pomóc w ustaleniu sprawcy i pociągnięciu go do odpowiedzialności za uszkodzenia.

Odsłonięcie rzeźb miało miejsce 7 września podczas obchodów 20-lecia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Władze starostwa chciały upamiętnić w ten sposób dwie niezwykle ważne dla naszych ziem osoby: doktora Władysława Opolskiego i noblistę Roberta Kocha, popiersia anonimowego chemika i kolejarza są z kolei ukłonem w stronę przedstawicieli dwóch zawodów, którym Kędzierzyn-Koźle zawdzięcza rozwój.

Już dwa tygodnie po odsłonięciu rzeźb, jedna z nich została uszkodzona przez nieznanego sprawcę. Do aktu wandalizmu doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Sprawca, choć nie został złapany na gorącym uczynku, nie może spać spokojnie.

– Analizujemy zapisy nagrań z monitoringu na placu Wolności. Sprawca dewastacji zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swój czyn, będziemy też wnioskowali, aby pokrył koszty naprawy rzeźby – mówi Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Naprawa uszkodzonej rzeźby została już zlecona, a więc wkrótce powinna ona odzyskać pierwotną formę.

19 KOMENTARZE

   • Bo sprawdzilem kto to jest? I tutaj napisalem? Czym on sie zasłużył? Czemu na takie cos jest kasa a na walke z trucicielem nie ma? Moze zamiast obrażać, wejdziesz w kulturalna dyskusje?

  • Gdyby nie taki jak on i wielu innych, mogło by cię na świecie nie być, bo by choroby wyniszczyły twoich przodków. A przypomnij sobie skąd twoja rodzina do Kędzierzyna przyjechała, też nie jesteś tutejszy a żyjesz tutaj. I w dodatku popierasz wandalizm, czyli należysz do grona wandali bo to obojętne czy to robisz czynnie czy tylko biernie.

  • A kim ty jesteś? Rasistą? Dzięki Robertowi Koch medycyna ma więcej korzyści no i oczywiście my pacjenci jak z ciebie. Nieważne jakiej narodowości jest człowiek ważne ile dobrego zrobił do ludzkości.

 1. Za małe kary za mało służb.Bezstresowe wychowanie młodych ludzi daje się we znaki.Jest takie stare powiedzenie”Porządek utrzymuje świat a ludzi bat”.Coś w tym prawdy jednak jest skoro tyle złego się dzieje.Ja już nie reaguję na hejterów i ordynarne wpisy bo to świadczy o ich zerowej inteligencji.

 2. Czasem takie głupoty wypisujecie że aż artykuł jest gorszy lepiej pooglądać komentarze trudne sprawy kryminalni coś w ten deseń?

 3. Dowodzi to tylko tego że Kędzierzynie powinien być jeszcze bardziej monitorowanym miastem.
  Karać, karać, jak to nie pomoże przymusowo leczyć

Skomentuj