Wandale niczego nie uszanują. Ktoś domalował wąsy wizerunkowi papieża

10
Pamiątkowe zdjęcie uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Przechodniów spacerujących wzdłuż alei Jana Pawła II przy Parku Pojednania czeka zaskakujący widok. Ktoś domalował wąsy wizerunkowi papieża Jana Pawła II znajdującemu się na murze szpitala.

Podobizna Jana Pawła II jest częścią dużego malowidła, które powstało przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechało wtedy kilkuset młodych ludzi z różnych zakątków globu.

Niestety, dziś czytelnicy poinformowali nas, że malowidło zostało zniszczone. Ktoś domalował wąsy wizerunkowi Jana Pawła II. To kolejny dowód na to, że dla wandali nie ma żadnych świętości.

– Nasi miejscowi artyści znów dali popis – komentuje pani Anna, która przesłała nam zdjęcie.

10 KOMENTARZE

 1. Monitoring monitoring monitoring. Mijają lata i oprócz zapowiedzi dalej wielkie nic. Przeraża mnie to co ludzie mają dzisiaj w głowach : pod wiaduktem demolka-balustrada plastikowa następny głupi pomysł ale sama od siebie się nie połamie, kosze na śmieci w każdy piątek sobota porozwalane od Pogorzelca po Piasty, osiedla w psich dochodach, teraz jeszcze wąsy u Papieża – jak to wyjdzie gdzieś poza kk to wstyd na całą Polskę a może i dalej. Ale nic się nie dzieje bez powodu gowniane zarobki w mieście, nie ma gdzie wyjść.,piatek wieczór miasto wygląda jakby mieszkało w nim 5 tys ludzi a nie ponad 50 tysięcy. Policji i SM nie widać – jakby trochę pojeździć i przede wszystkim pochodzili po osiedlach między blokami a nie ogranicza się do pływalni. Stopie na Stalmacha i pieszych na Wojska Polskiego to może ktoś by miał trochę strachu zanim kopnie w śmietnik, barierę czy chwyci za spray. Wiem że te służby robią też wiele dobrego ale moim zdaniem są w stanie niedużym nakładem sił i chęci zrobić wiele więcej bo za kilka lat SM nie będzie potrzebna ale etatów w policji wystarczy połowa jak miasto się wyludni.

 2. Pytanie czy wszyscy są zainteresowani by widniał tam wizerunek JPII? Czemu to malowidło ma służyć? Z całym szacunkiem dla papieża, ale kościół katolicki nie obejmuje całego społeczeństwa Poza tym ŚDM ma chyba upamiętniać głównie młodych, a nie papieża. Zastanawia mnie, czy osoby które umieściły w tym miejscu ten malunek Wojtyły w ogóle miały na to zgodę? I czy w ogóle znają się na funkcjonowaniu streetart?

 3. Czy pamiętacie wyjaśnienia UM o powstaniu tego graffiti?
  Ustami prezydentki UM wyjaśnił, że oni nic nie wiedzą, że ktoś coś, itp.
  Konkluzja po tym nasuwała się sama: jest to z nikim nieuzgodnione, taka samowola architektoniczna, ale UM nikogo nie będzie za nią ścigać.
  Nikt nie zauważył /nawet „czujni” strażnicy miejscy/ powstawania owego „arcydzieła”.
  Dziś, po wielu miesiącach okazuje się, że na nielegalnym arcystraszydle nie można nic domalować. I obojętnie czy legalnie, czy nielegalnie. Graffiti jest świętością /kto tak uznał?/ i basta.

Skomentuj