Wandale bez opamiętania niszczą nasze miasto. Rozwalili nawet hotel dla owadów

24

Po nas nie będzie niczego – z takiego założenia wychodzą chyba nasi miejscy wandale, sądząc po ich styczniowych wyczynach. Nic nie jest przed nimi bezpieczne, a przeszkadza im prawie wszystko.

Smutny bilans stycznia: zniszczony hotel dla owadów w parku Lotników, wybitych 17 szyb w wiatach przystankowych, zdemolowany plac zabaw na plantach, wywrócone kosze na parkowych alejkach, a nawet skradzione ozdoby choinkowe na rynku.

Apelujemy do mieszkańców: jeśli zauważycie osoby, które niszczą lub kradną nasze wspólnie mienie, podejrzanie się zachowują, zgłoście to straży miejskiej pod alarmowy numer telefonu 986.

24 KOMENTARZE

  • Straż miejska patronuje ale jeżdżąc samochodami A w godzinach nocnych jak myślisz patrol miasta jak szybko się odbywa ? Odpowiem , tak szybko że nic nie zauważą . Druga rzecz , widziałeś od ostatnich 10-ciu lat patrol pieszy? Śmiech na sali że nikt nie wymaga od tej instytucji jak i od policji patrolu pieszego .

 1. Może niesłuszne pretensje do SM? Nie wiemy przecież czego ONI mają strzec i w jaki sposób tego mają dokonywać.
  Może dowiemy się teraz, niejako przy okazji,od Pana Komandziora?
  Zapraszamy.

 2. A przy okazji apelu do mieszkańców o zgłoszanie takich czynów.
  Zapewne należałoby zgłościć to ok. 30 min. przed, by interwencja zbiegła się w czasie rzeczywistym i była skuteczna.

 3. Ludzie, co wy wypisujecie. Ile razy w waszym życiu trafiliście na jakiś akt wandalizmu? Przypuszczam że 98 % nigdy na coś takiego nie trafi, a jesteście w cywilnych ciuchach. Jakie szanse ma umundurowany patrol Policji czy SM trafić na taką sytuację. Przecież to trwa kilkanaście sekund i gości nie ma.Bardziej miałbym pretensję do rodziców co nastoletnie pociechy całymi nocami są poza domem.

 4. Gdzie ten obiecywany od wielu lat monitoring z prawdziwego zdarzenia? Dalej podatnicy będą płacić, a wandale niszczyć. Już nawet na wsiach mają monitoringi, więc nasza wiocha też powinna mieć. Pani prezydent zarzekała się, że będzie monitoring i będzie bezpiecznie gdzie to jest?

 5. Zgłaszać należałoby dzień przed żeby zdążyli przyjechać i złapać wandala. Straż to porażka. Mają kamery i czekają aż ktoś im coś zgłosi. Zamiast patrzeć w ekran i wyłapywać wandali to pewnie netflix śmiga w smartfonie.

 6. Za duzo tej demokracji, w ameryce poludniowej ( tej pokolonialnej) za kradziez opon samochodowych czapeczka, po apelacji kamieniolom!!

 7. To nie tylko małolaty ale również „dorośli” (mający już dowód osobisty). Chodzą pijani i naćpani, a nocnych patroli brak. Jeden czy dwa patrole na całe Kędzierzyn-Koźle to za mało. Pytam się, gdzie są te wzmocnione patrole policji – przecież Pani Nowosielska w ubiegłym roku podpisując umowę z policją dała pieniądze na ten cel. Natomiast Straż Miejska do rozwiazania bo zachowują się jak biurokracja od 7-ej. do 15-ej. A może jeszcze podwyższki płac im dać…
  Jeśli chodzi o tych wandali … To dopieprzyć im.

 8. Brawo Straż Miejska, brawo Prezydent, a miało być tak pięknie, nowe etaty i kamery, które wszystko namierzą, ponoć drony nawet. Kopciuchy jak zatruwały tak zatruwają, wandalizm kwitnie, a Strażnika Miejskiego w nocy ze świecą szukać. Za co Pan Komendant SM bierze pensję ??

 9. 1-za pływalnia-udawaja ze pilnują skate parki
  2-kolo starego PROMIENIA to juz policja
  3-nowy parking na cmentarzu Kuzniczki
  4-wiele innych miejsc o ktorych wiecie
  tam maja swoje gawry w radiowozach

 10. W artykule wspomniano, by mieszkańcy zgłaszali straży miejskiej akty wandalizmu. Zapomniano wspomnieć, że Policja również ma obowiązek ścigać takie przestępstwa i do nich również należy zgłaszać takie zdarzenia. Pani Nowosielska w ubiegłym roku podpisała umowę z Policją i dała pieniądze na dodatkowe patrole. Zatem w Kędzierzynie-Koźlu są Policja i Straż Miejska do tego. Zatem do pracy lub jak to woli służby, bo to z naszych podatków jest ich utrzymanie.

 11. GDZIE TE DODATKOWE KAMERY MONITORUJĄCE NASZE MIASTO? JAK ZAWSZE ,COS MUSI SIE STAC,ZEBY BYŁ MONITORING.GDZIE WŁADZE NASZEGO MIASTA ,, MOŻLIWOSCI „? DZIS NA BALU A POTEM NA GALI ITD.,ITP.

 12. Za mało kamer monitoringu ,uważam że zamiast wydawać na mało potrzebne sprawy takie jak pomnik Piłsudskiego -kolegi hitlera :P to powinni tą kase przeznaczyć na kamery bo debili nie brakuje ,a przyjdzie pora że i pomnik zniszczą

Skomentuj