Walka z ogniem i wodą. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla intensywnie szkolą swoje umiejętności

0

Miesiąc wrzesień jest intensywnym okresem szkoleniowym dla kędzierzyńsko-kozielskich strażaków. Funkcjonariusze brali udział w ćwiczeniach międzywojewódzkich „ODRA 2022” we Wrocławiu z zakresu zwalczania pożarów wewnętrznych w Opolu i w warsztatach dla nurków w Sulinowie.

Ćwiczenia międzywojewódzkie „ODRA 2022″ to także sprawdzian dla pododdziału o nazwie Kompania Specjalna „Ocalenie” działającej w strukturach odwodowych Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W ramach utworzonej kompanii, włączone są jednostki PSP z województwa opolskiego, w tym z JRG nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu, z której to powołano dowódcę oraz zastępcę dowódcy kompani. Jednym z realizowanych scenariuszy było podejmowanie osób z tonącego statku przy szybkim nurcie wody uniemożliwiającym jego zacumowanie.

W dniach 19–23 września funkcjonariusze uczestniczyli w szkoleniu z zakresu zwalczania pożarów wewnętrznych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Opolu. Są to tygodniowe warsztaty dla późniejszych instruktorów doskonalenia zawodowego, prowadzonego wewnątrz jednostek ratowniczo-gaśniczych. Szkolenie z zakresu zwalczania pożarów wewnętrznych pozwala obserwować charakterystykę rozwoju pożaru, aż do momentu rozgorzenia. Dzięki temu strażacy poznają i ćwiczą bezpieczne oraz skuteczne sposoby gaszenia pożarów wewnętrznych.

Miesiąc wrzesień jest intensywnym okresem szkoleniowym także dla naszych nurków, którzy prowadzą warsztaty doskonalące w Bornem Sulinowie (zachodniopomorskie) na terenie poligonu szkoleniowego Wojewódzkiego Ośrodka Szkoleniowego PSP w Szczecinie. Obóz kondycyjny dla trzynastu strażaków z JRG nr 2 z Kędzierzyna-Koźla, prowadzony jest w terminie 19-28.09.2022 r. Funkcjonariusze doskonalą umiejętności prowadzenia działań ratowniczych w zakresie specjalistycznym, które na co dzień wykorzystują w strukturach Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Opole”.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj