Wakacyjne remonty na zabytkowej śluzie w Koźlu. Będzie bezpieczniej i estetyczniej

1

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap prac remontowych na zabytkowej śluzie w Koźlu. Roboty obejmowały odbudowę mocno nadszarpniętych zębem czasu umocnień brzegowych dolnego awanportu śluzy.

Prace realizowane na zlecenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie trwały kilka dni i zakończyły się w czwartek, 25 lipca. Celem robót wartych blisko 160 tysięcy złotych było wzmocnienie wyeksploatowanych umocnień brzegowych dolnego awanportu kozielskiej śluzy. Remont prowadzony był z wykorzystaniem koszy statkowo-kamiennych, co ważne w trakcie jego prowadzenia nie było konieczności zamykania obiektu dla żeglugi.

Wkrótce na przedmiotowej śluzie zostaną również zamontowane dodatkowe bariery ochronne, wymianie na nowe ulegnie też odeskowanie kładki nad śluzą. Prowadzenie tych prac, których wartość wyniesie 62 730,27 zł brutto nie będzie również kolidowało z ruchem jednostek pływających. Śluza pozostanie otwarta dla żeglugi – informuje Linda Hofman z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Tym samym zarządcy uda się uniknąć sytuacji z ubiegłego roku, kiedy wskutek awarii dolnych wrót konieczne było zamknięcie obiektu na kilka tygodni.

 

1 KOMENTARZ

  1. NALEŻY pamiętać, aby w okolicy również TEJ śluzy – DOKŁADNIE WYRŻNĄĆ wszystkie drzewa i krzaki ?

    I oczywiście NALEŻY wszystko pięknie WYBETONOWAĆ?? Na MAXA wybetonować!!?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj