Jak uniknąć wakacyjnych włamań i kradzieży? Rozmowa z Sebastianem Kostką z firmy Seko Serwis

1

Rozpoczął się sezon urlopowy. Okres wakacji to dla jednych czas wypoczynku, a dla innych intensywnej pracy. Wiele osób decyduje się, aby jeszcze przed urlopem zabezpieczyć swoje mieszkania i domy na wypadek kradzieży. O tym, jak najskuteczniej ochronić swój majątek opowiada Sebastian Kostka, właściciel firmy Seko Serwis z Reńskiej Wsi.

W jaki sposób możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo?

– Podstawową kwestią w zabezpieczeniu przed kradzieżami w naszych domach i mieszkaniach jest zdrowy rozsądek i nie ułatwianie zadania tym, którzy mają wobec nas złe zamiary. Nie bez powodu utarło się powiedzenie, że okazja czyni złodzieja. Wychodząc z domu czy wyjeżdżając na wakacje, pamiętajmy zawsze o tym, aby dobrze pozamykać okna, drzwi i zasunąć rolety. Upewnijmy się, że brama wejściowa jest zamknięta i poprośmy sąsiada, aby co jakiś czas zwrócił uwagę na to, co dzieje się w okolicy. Starajmy się także nie trzymać większej ilości gotówki w domu. Wszystko to jednak może okazać się niewystarczające.

Co wtedy? Jakie są obecnie najskuteczniejsze zabezpieczenia na rynku?

– Aby skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja, konieczne jest zastosowanie dwóch rozwiązań. Najlepsze rezultaty daje monitoring oraz odpowiedni system alarmowy.

– Monitoring powinien obejmować zarówno teren wewnątrz, jak i poza domem. Jeżeli nawet dojdzie do próby włamania, to dzięki nagraniom z monitoringu organom ścigania będzie łatwiej rozpoznać sprawców. Bardzo ważne jest aby kamera zapisywała także obraz dobrej jakości w nocy.

– Kolejnym ważnym elementem ochrony antywłamaniowej jest instalacja właściwego systemu alarmowego. Oczywiście, warto zastosować nie tylko najnowsze, ale przede wszystkim najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania. Produktów na rynku jest obecnie bardzo dużo ale istotne jest aby wybrać produkty takich firm, które dzięki swojej niezawodności dadzą nam prawdziwe poczucie bezpieczeństwa. Nikt z nas przecież nie chce ryzykować ani swoim zdrowiem, ani majątkiem.

Cały czas popularne są włamania nocne. Czy możemy się przed tym jakoś uchronić?

– Naszym klientom w zakresie systemów alarmowych polecamy dwa rozwiązania: systemy przewodowe oraz bezprzewodowe. Możemy tworzyć podstawowe, jak i bardzo rozbudowane systemy w których właśnie możemy zainstalować czujki wykrywające gaz usypiający i które to zabezpieczą nas przed włamaniem w trakcie snu domowników.

Czy to prawda, że systemy alarmowe mogą nas ochronić także przed innymi zagrożeniami?

– Zgadza się, ostatnio bardzo popularne wśród naszych klientów jest rozszerzanie systemów o czujniki gazu i tlenku węgla. Takie kompleksowe rozwiązanie daje nam całoroczną ochronę nie tylko naszego majątku, ale przede wszystkim naszego zdrowia i życia.

Możliwości zabezpieczenia jest dosyć sporo. W jaki sposób wybrać wariant, który będzie najlepszy dla nas?

– Każde zlecenie instalacji monitoringu oraz systemu alarmowego jest tworzone indywidualnie. Dlatego też zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami do spraw zabezpieczeń, którzy pomogą Państwu wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Oprócz systemów zabezpieczeń firma Seko Serwis świadczy także usługi z zakresu instalacji elektrycznych zarówno domowych, jak i przemysłowych. Seko Serwis, co warto podkreślić, zajmuje się kompleksową integracją systemów alarmowych i monitoringu z instalacjami elektrycznymi.

Zapraszamy

Seko Serwis
ul. Brzegowa 2 Reńska Wieś
tel. 507797650, 886721919, 883924008
www.sekoserwis.pl 
www.facebook.com/sekoserwispl

Materiał promocyjny

1 KOMENTARZ

Skomentuj