Wakacyjna lekcja bezpieczeństwa nad jeziorem w Dębowej

2

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi z półkolonii. Wspólnie z ratownikami WOPR uczyli jak udzielać pierwszej pomocy oraz propagowali zasady bezpiecznej kąpieli, żeglowania i uprawiania sportów wodnych.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wspólnie z ratownikami WOPR w Kędzierzynie-Koźlu spotkali się nad jeziorem w Dębowej z dziećmi z półkolonii z Reńskiej Wsi.

Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego i właściwego zachowania na akwenach. Omawiali zasady bezpiecznej kąpieli, żeglowania i uprawiania sportów wodnych. W trakcie spotkania ratownicy WOPR pokazali dzieciom jak w prawidłowy sposób zabezpieczyć osobę, która uległa wypadkowi oraz jak bezpiecznie podjąć czynności ratunkowe przy wykorzystaniu rzutki ratowniczej. Przeprowadzone zostały również konkursy wiedzy  na temat bezpieczeństwa nad wodą  oraz sprawnościowe przy wykorzystaniu sprzętu ratunkowego, dzięki czemu dzieci mogły nabyć umiejętność jego obsługi.

Policjanci propagowali bezpieczne zachowanie nad wodą, rozdawali dzieciom ulotki i gadżety w postaci piłek, opasek i rzutek. Na zakończenie spotkania zachęcali do wzięcia udziału w organizowanym konkursie filmowym pn. „Filmowy przeWODNIK”.

2 KOMENTARZE

Skomentuj