W Zespole Szkół Medycznych powstały ceramiczne ryby. Można je kupić i wesprzeć akcję zarybiania Odry

0
dav

W Zespole Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie poświęcone projektowi ODROdzenie oraz wsparciu, jakiego udzielił popularny „Medyk”. Byli na nim obecni inicjatorzy – Dominik Dobrowolski, społecznik roku 2022 Tygodnika Newsweek oraz Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole.

– W zeszłym roku udało się nam zrealizować Akcję Czysta Odra, czyli program uświadamiania roli, jaką rzeka pełni w naszym życiu. W ramach projektu na całej długości Odry około 15 tysięcy wolontariuszy sprzątało brzegi rzeki ze śmieci. W związku z lipcową katastrofą ekologiczną stwierdziliśmy, że musimy podjąć dodatkowe działania – wyjaśnia Przemysław Przybylski.

– Tak zrodził się pomysł kolejnej społecznej akcji ODROdzenie, w ramach którego zbieramy obecnie środki na zakup małych rybek, które zostaną wpuszczone do dorzeczy Odry. Chcąc chronić Odrę, musimy myśleć także o jej dorzeczach, jak i o naszym zachowaniu na lądzie – opowiada Dominik Dobrowolski. – Ogłosiliśmy ją w internecie na stronie www.siepomaga.pl/ODROdzenie i wtedy pojawiło się mnóstwo inicjatyw osób chcących wesprzeć nasz pomysł. Jedną z nich była Agnieszka Urban z kozielskiego „Medyka”, która zaproponowała, że uczennice ze szkoły wykonają na ten cel ceramiczne ryby.

– Mnie od razu bardzo spodobał się ten pomysł. Jesteśmy mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla i Odra zwyczajnie jest nam bliska. Ubiegłoroczna katastrofa ekologiczna zasmuciła wszystkich i dlatego tym bardziej zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w licytacji – zachęca Mirosława Szamatowicz dyrektor szkoły.

Niepowtarzalne ceramiczne ryby, wykonali w ciągu kilku godzin słuchacze na kierunku terapeuta zajęciowy. Licytacja odbywa się w wydarzeniu na Facebooku szkoły:

https://www.facebook.com/events/489787793288186?ref=newsfeed

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj