W zarządzie Grupy Azoty będzie miejsce dla prezesa kędzierzyńskiego zakładu

0

Grupa Azoty zamierza zmienić statut i wprowadzić do swojego zarządu również prezesa Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Dotychczas nasz zakład jako jedyny nie miał swojego przedstawiciela we władzach tego największego koncernu chemicznego w Polsce.

Wniosek o poszerzenie składu zarządu Grupy Azoty wymaga akceptacji rady nadzorczej i zostanie przestawiony na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu. Wynika to z modelu zarządzania spółką. Można się więc spodziewać, że niebawem zobaczymy prezesa Zakładów Azotowych Kędzierzyn w składzie zarządu Grupy Azoty.

– Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie reprezentatywności w Zarządzie Spółki kluczowych podmiotów wchodzących w jej skład i stanowiących w istotny sposób o jej potencjale – czytamy w komunikacie Grupy Azoty.

Adam Leszkiewicz dołączy do wybranego właśnie przez radę nadzorczą na dziesiątą już kadencję nowego zarządu Grupy Azoty– uchwała wejdzie w życie 20 lutego. Tworzą go Paweł Jarczewski, prezes zarządu, oraz Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha, Marian Rybak, Andrzej Skolmowski i Witold Szczypiński na stanowiskach wiceprezesów.

Grupa Azoty rozpoczęła także procedurę wyboru nowego przedstawiciela pracowników w zarządzie. Mandat Artura Kopcia, który dotychczas pełnił tę funkcję, wygaśnie wraz chwilą rozpoczęcia pracy przez zarząd dziesiątej kadencji. Główna komisja wyborcza została już powołana przez radę nadzorczą Grupy Azoty.

Skomentuj