W zabytkowym sławięcickim parku powstała nowa przystań kajakowa

8

Wodniacy z Kędzierzyna-Koźla z niecierpliwością mogą już przebierać wiosłami. W Sławięcicach powstała kolejna przystań kajakowa w naszym mieście. Wybudowana infrastruktura przepięknie wpisuje się w krajobraz zabytkowego parku.

Do dyspozycji miłośników aktywnego wypoczynku będzie przede wszystkim pomost, który umożliwi bezpieczne wodowanie kajaków. W ramach inwestycji wzmocniono również linię brzegową oraz wykonano schody z balustradą. Teren wokół przystani został zagospodarowany, a komfort użytkownikom zapewnią drewniana wiata, solidne ławki i stół oraz kosze na śmieci.

Na realizację inwestycji gmina skutecznie pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych oraz budżetu państwa.

8 KOMENTARZE

  1. No ładnie…. Szkoda że o kozielskim parku zapomniano. Jest niepowtarzalny i zamiast być atutem miasta… niczym nie przyciąga. Przecież obiecywała p. prezydent Nowosielska w reportażu TVM K-Koźle pt. „Zielono mi”… Udzielając wywiadu p. Szopińskiemu w owym parku na ławce obok placu zabaw. Obiecane było ponad 6 mln. zł na rewitalizację plantów kozielskich. Wydano tylko 2,5 ml.zł na wykonanie ścieżek i ławek których notabene było za mało. Dopiero po batalli część ławek zostało dołożonych a część wymieniona po ich wandaliźmie. Miała być także dosadzona roślinność której po dziś dzień nie ma bo ozdabia zamiast park tereny przy OKK-u w Azotach. Tam też znalały się ławki które miały być zamontowane pierwotnie w parku. Wstydzić się powinna nasza władza lecz oni nie mają nic sobie do zarzucenia. Dlatego park jest zaniedbywany i wyglada jak wygląda. Brawo !

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj