W wakacje zamknięcie mostu nad Kłodnicą. Przez cztery miesiące będziemy jeździć objazdem

34

Urząd miasta przymierza się do przebudowy mostu nad Kłodnicą w ciągu ulicy Wyspiańskiego. Prace mogą rozpocząć się w lipcu i potrwają około czterech miesięcy. W tym czasie obiekt będzie zamknięty, a ruch zostanie przekierowany na obwodnicę południową miasta.

Przebudowa pozwoli na połączenie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż alei Jana Pawła II i ulicy Kozielskiej ze ścieżką na wale powodziowym. Inwestycja obejmuje poszerzenie mostu o ciąg pieszo-rowerowy oraz budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wyspiańskiego do wjazdu na ścieżkę na wale.

– Prace mogą rozpocząć się w lipcu, szacujemy, że cały remont potrwa około czterech miesięcy. W tym czasie most będzie zamknięty dla ruchu – informuje wiceprezydent miasta Artur Maruszczak.

34 KOMENTARZE

  • To bardzo piękny plan. Po co niby most tymczasowy. Jak sie zdarzy wypadek śmiertelny (nie pierwszy) na obwodnicy to pojedziemy przez Bierawę. Autobusy jak będzie trzeba z Kędzierzyna pojadą przez ujazd na autostrade i wjadą do kozla przez wiekszyce. Coś tam się wymyśli. To tylko pół roku….

 1. Chyba 8 miesięcy. UM jeszcze nie udało się dopilnować terminowości przeprowadzenia jakiejkolwiek inwestycji. „Niedające się przewidzieć okoliczności, warunki techniczne, geologiczne” itp inne bzdury aaaa i oczywiście „niesprzyjające warunki pogodowe” spowodują, ze wszystko zakończy się w lutym – kwietniu 2022.

 2. skoro są pieniądze z Eu to dlaczego nie zaplanowano i nie zrobić od razu na moście dodatkowego pasa dla samoch. osob.tzw prawoskrętu, obok tej ścieżki row. Na pewno rozładowało by on ten korek na tym rondzie. Co na to Pani Prezydent.. nic? no tak.. nie jeździ przez to rondo w godz szczytu.

  • Dokładnie. To jest wąskie gardło i jak skończą obwodnicę to tam się dopiero zacznie korkować. No, ale o tym pomyślą później i znowu zamkną most 😜.

  • Na rondzie ma być korek, żeby kierowcy w tym czasie się pomodlili i zrobili blikiem przelew na konto ulubionej parafii albo jakiejś katolickiej rozgłośni radiowej.

 3. Spokojnie, na pewno zrobią tymczasowy most przynajmniej dla osobówek. Przecież nie odetną dostępu do miasta na pół roku.

 4. Teraz już Kędzierzyn stoi w korku a co będzie jak zamkną most. Dlaczego nie można wybudować mostu zastępczego tak jak np. Głogówku?

 5. I proszę. Wydawało się że tak niezwykle ważny temat jak notoryczne niszczenie boiska przy ul Lompy przez wandali, zagości dłużej na łamach. A tu cyk. Po krytycznych wpisach na temat sensu jego budowy w tej lokalizacji, temat znikł po dwu dniach z czołówki.
  Za to news o czosnku niedzwiedzim nadal wisi i ma się dobrze.

 6. Czy rządzący miastem są aż tak oderwani od realiów życia w K-K? Setki ludzi będzie miało skopany rytm dnia,bo włodarze nie załatwili sprawy budowy mostu tymczasowego! Żal i złość na bezradność włodarzy!

 7. Czy nie prościej wybudować osobny most pieszo-rowerowy, łączenie starej konstrukcji z nową to lipa
  A czemu nikt nie pomyśli o wiadukcie w stronę Azot jest tam naprawdę duży ruch rowerowy, no chyba mam za duże oczekiwania od włodarzy odnośnie myślenia.

 8. A z Kłodnicy do kędzierzyna to jak się ludzie dostaną? Przez Koźle i obwodnicę? Więc zamiast 15 minut, podroz do pracy będzie trwała godzinę? Wiele osób nadal korzysta z komunikacji miejskiej a nie własnych samochodów

   • Znowu facet zaczynasz idiocieć z tym chorym wymysłem kopania rowu ? Wiem że to ty
    Koźlak Centrum ***** *** nudzisz się, zażyjesz jakieś narkotyki czy inne używki, brylujesz w internecie i zaczepiasz innych podszywając się pod czyjeś nicki. Jesteś zerem absolutnym. Takie coś to tylko imbecyl, prostak może robić. Żałosne !

    • Dobre sobie, nie mam potrzeby podszywania się pod innych. Dziadek nie nerwuj się tak bo Cię pierun trzaśnie.

 9. Rozumie remont musi byś przeprowadzony. Tylko zwiększy się przez to tranzyt pojazdów w tym już i tak jeżdżących ciężarówek z kierunku m.in. Kłodnicy przez ulice Koźla (ulice Racławicka, 24Kwietnia, Głubczycka). Czy ktoś o tym w magistracie pomyślał ? Tym bardziej że jest obwodnica. Teraz niebezpiecznie jest przekraczać przejście dla pieszych a jak się zwiększy ruch…. Dojdzie do tragedii. Pani prezydent obiecywała zwiększyć bezpieczeństwo lecz nie ma jak widać na to czasu lepiej zajmować się pierdołami niż zdrowiem i życiem mieszkańców.

 10. Panie Maruszczak, przy obecnych technologiach, to przez 4 miesiące można całe osiedle postawić. Chyba, że ta firma (może już wiadoma) będzie prowadziła kilka zleceń jednocześnie. Wtedy i te 4 miesiące mogą być zagrożone.

 11. To znaczy że co? Most nie będzie miał 4 pasow+ścieżki rowerowe, przecież to jakaś paranoja, nadarza się jedyna niepowtarzalna okazja na rozładowanie korków na obwodnicy w godzinach szczytu i co i nic znów nie da się czegoś porządnie zrobić w mieście niemożliwości.

 12. Obiekty mostowe jak i inne obiekty inżynieryjne muszą być okresowo remontowane by mogły spełniać wymagania eksploatacyjne. Jednego nie rozumiem. Most nad Odrą imienia W. Ludwikowskiego będzie jak piszą w artykule KK24 remontowany przez około miesiąc – https://kk24.pl/bedzie-remont-mostu-im-wiktora-ludwikowskiego-prace-moga-potrwac-okolo-miesiaca/ Do tego będzie nadal możliwy przejazd – ruch wahadłowy. Natomiast most przy rondzie Milenijnym na rzece Kłodnica będzie remontowany 4 m-ce i przeprawa przez niego nie będzie możliwa w tym okresie. Co tu jest grane ? Dwa ważne obiekty mostowe oba do remontu a różnica okresu wykonania i do tego jeden z pół otwarty a drugi zamknięty…. Czyży most nad Kłodnicą-gruntowna przebudowa a most nad Odrą tylko pobieżnie ? Tak wygląda że ta przeprawa nad Odrą jest mniej ważna czy co ?

 13. Nie udzielajcie mi żadnych odpowiedzi !! Po prostu tak jak Alina natręctwo pisania komentarzy . Tak to już jest jak burza za oknem i nie mam jak kopać rowów…. A do Aliny nie chce mi się iść na jabola , bo ona nie sprząta w swojej norze….

 14. A gdzie most tymczasowy?? Bardzo fajnie że teraz dopiero info dali, na kłodnice jak zwykle wywalone… To co teraz jak chce się dotrzeć do kędzierzyna to trzeba przez koźle zapiepszać? A co z pieszymi? mają przepływać przez kłodnice? :D Super po prostu już widzę te wszystkie korki i dramy co będą się odwalać na obwodnicy przez to… wszystko z powodu rowerów? no ok niech sobie robią ale no cały ruch zawalić przez to? Jakoś tamtędy przechodze i tragedii aż takiej nie ma a tu prosze i jeszcze w wakacje… To co teraz do pracy będe dojeźdzał w godzinę jak nie więcej przez korki, a tak 10 minut i już się było u celu. Już teraz mogli sobie darować z remontami takich rzeczy które nie są niezbędne :)

Skomentuj