W urzędzie miasta o zagrożeniu powodziowym. Nadal dwie luki w systemie obwałowań

12

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie robocze dotyczące zabezpieczeń przeciwpowodziowych i żeglugi śródlądowej, zorganizowane z inicjatywy miejskich radnych. Wzięli w nim udział m.in. Gabriela Tomik, pełnomocnik do spraw współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych oraz Czesław Szarek z Rady Kapitanów.

– Mamy dwie luki w systemie obronnym miasta – wał przy oczyszczalni ścieków i wał Lasaki – Poborszów, za które odpowiada państwo oraz wał Głubczycka – Bolesława Chrobrego, za który odpowiada miasto. Niedomknięcie tych odcinków spowoduje kolejne straty, a zalanie oczyszczalni to też milionowe kary dla miasta – ostrzegał radny Andrzej Kopacki. Budowa trzech brakujących wałów to koszt około 62 mln zł, miasto w różnym stopniu jest zaangażowane w każdą z tych inwestycji.

– Dzisiejsze spotkanie jest przygotowaniem do sesji 28 lutego, na którą zaprosimy opolskich parlamentarzystów, żeby porozmawiać o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych miasta i sytuacji kozielskiego portu – zapowiedział Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta.

12 KOMENTARZE

 1. Zagrożenie powodziowe to jedno, ale UAKTYWNILI się OSZUŚCI telefoniczni!!! 😠 !!!😠 U W A G A !!!!

  Wydzwaniają z Wysp Wniebowstąpienia i z Seszeli!!!! Z numerów np 247 000 … 😠
  Końcowe cyfry są różne. Natychmiast się rozłączają.

  Wystarczy TYLKO .. ODDZWONIĆ i masz kilka tysiecy zł w plecy😠
  Dzwonią wieczorami i nad ranem.
  OSTRZEGAJCIE innych!!!
  W Internecie jest pełno informacji na.ten temat

 2. Kto zajmuje się bezpieczeństwem przeciwpowodziowym w urzędzie miasta? Czy napewno urzędnicy są kompetentni i czy wcześniej nie zajmowali przypadkiem stanowisk kierowniczych, a odeszli z nich po długiej chorobie spowodowanej wizytą pipu? Czy nie sa to pipochondrycy, którzy wojowali z podwładnymi i z związkami zawodowymi? Pozdrawiam gg😂

 3. Kiedys w latach 30- stych zeszlego wieku w Kozlu Porcie bylo zarejestrowanych ponad 500 jednostek plywajacych, byl jednym z najwiekszych portow w Europie. Transport wodny jest najbardzej ekologiczny i ekonomiczny. Dlatego nasz port trzeba reaktywowac i jeszcze budowa kanalow Odra -Dunaj oraz Odra- Wisla. To jest sprawa dla naszych politykow z pomoca EU zyskala by nasza gospodarka i z innych krajow naszego regionu.

 4. Pani prezydent ma was tam gdzie całe PO miało przez 8 lat ludzi, czyli głęboko w doopie! Zaleje, to zaleje, ważne że kwiatki posadzone przy drodze, która przejechać w godzinach szczytu karetka nie ma szans, ważne że ładnie na zdjęciach wygląda, a reszta, reszta niech się ubezpieczyć ja Cimoszko swego czasu mówił.

Skomentuj