W tym roku spis powszechny. Miasto ogłosiło nabór na rachmistrzów

22

Tak jak w całej Polsce, również w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się w tym roku spis powszechny. Kto chce pomóc w jego przeprowadzeniu, może zgłosić swoją kandydaturę na rachmistrza.

Urząd miasta ogłosił właśnie nabór. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 do 9 lutego.

Kto może zostać rachmistrzem?

Prezydent Sabina Nowosielska, która jest jednocześnie Gminnym Komisarzem Spisowym w Kędzierzynie-Koźlu ogłosiła otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów. Muszą oni spełniać następujące warunki:

• mieć ukończone 18 lat,
• cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
• posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
• posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
• nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Jak się zgłosić?

Formularz i ogłoszenie dla zainteresowanych osób można znaleźć na stronie: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1269/17640/nabor-na-rachmistrzow-spisowych. Wypełnione dokumenty należy dostarczyć:

• osobiście do Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Władysława Planetorza 2 (Wydział Spraw Obywatelskich – I piętro),
• pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Władysława Planetorza 2, 47-200 Kędzierzyn-Koźle,
• pocztą elektroniczną na skrzynkę: so@kedzierzynkozle.pl,
• za pośrednictwem platformy ePUAP.

Czym jest spis powszechny?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. Takie badanie przeprowadzane przez Główny Urząd Statystyczny odbywa się co 10 lat i pozwala m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego. Swoje dane będzie można przekazać na trzy różne sposoby: poprzez samospis internetowy, wywiad telefoniczny i wywiad z rachmistrzem terenowym.

22 KOMENTARZE

 1. Szczepienia seniorów w tym tempie będą trwać do wakacji a od kwietnia ma być spis i rachmistrze mają chodzić po domach? To jest jakiś żart czy ten spis odbywa się w jakiejś równoległej rzeczywistości? Czy ten kraj zwariował?

 2. Rządzący co dziesięć lat sprawdzają jaki dobrobyt nam stworzyli. GUS który jest instytucją organizująca tę „imprezę” na koniec ogłosi że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący. A prawda jest taka że Polska to kraj jabolem i 500plus płynący…..

 3. Jeśli by były kłopoty z naborem rachmistrzów, to mam pomysła. Po prostu przeprowadzić spis poprzez internet. Wystarczy obywatelom kupić po komputerze, profil zaufany, np. przez konto w banku, szkolenie całego narodu z tajników obsługi. I już…
  Bez rachmistrzów.
  Udowodniono nam ostatnio, że można leczyć lekarza nie widząc, czyli przez internet, to taki spisik betka.

  • „Swoje dane będzie można przekazać na trzy różne sposoby: poprzez samospis internetowy, wywiad telefoniczny i wywiad z rachmistrzem terenowym.”
   Covid cię dopadł ?

 4. Kolejny krok w inwigilacji społeczeństwa przez PIS. Polski Facebook nie zaskoczył więc jakoś inaczej trzeba ludzi przyszpiegować.

Skomentuj