W tym roku remont drogi wojewódzkiej w Ortowicach i przetarg na odcinek Kędzierzyn-Koźle – Brzeźce

8

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu przedstawił plany inwestycyjne na ten rok. Na liście znalazły się dwa zadania, które będą realizowane w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Samorząd województwa opolskiego będzie kontynuował podzieloną na etapy przebudowę drogi wojewódzkiej nr 408 z Kędzierzyna-Koźla do granicy z województwem śląskim. Jak do tej pory zarządcy udało się przebudować dwa fragmenty drogi: Brzeźce – Stare Koźle (2016-17) i Bierawa – Korzonek (2018-19). Remont kolejnego, przebiegającego przez Ortowice, zapowiedziano już na początku zeszłego roku. Ostatecznie jednak inwestycja „przeskoczyła” na rok 2022. Przebudowa 2 kilometrów drogi ma pochłonąć 9,2 mln zł.

Jednocześnie ZDW zapowiada ogłoszenie przetargu na wyczekiwaną przebudowę 1,6 km odcinka Kędzierzyn-Koźle-Brzeźce.

8 KOMENTARZE

  1. Brawo!!! Tylko dlaczego tak mało? Mam tylko nadzieję że umowa będzie podpisana z solidną firmą która ma zaplecze techniczne i zasoby ludzkie aby sprawnie i szybko przeprowadzić modernizację oraz szybko zrobić całą tą drogę bo to wielki wstyd.

  2. Droga 408 jak i 423 powinne być zmodernizowane całe lata temu, gdy dojdzie do wypadku na autostradzie cały ruch na osi wschód zachód odbywa się tymi drogami i nic nie pomoże budowa obwodnicy, no ale cóż rządzący za biurek wiedzą lepiej.

  3. Brawo włodarze. Widać, że rządzicie wg własnych snów. Droga 408 nawet za tej przebrzdłej komuny nie była tak zaniedbana. Przewieziono miliony ton kruszców na budowę A4 nie mówiąc o ładunkach niebezpiecznych z ZAK, a remontowana jest jako ostatnia w powiecie. Dzisiaj znowu wypadek dwóch ciężarówek. Czekacie chyba na prawdziwą katastrofę. Wtedy już polecą te tępe głowy.

Skomentuj