W tym roku nasz powiat wydał rekordowe 24 mln zł z Unii Europejskiej. Najwięcej funduszy na szpital

2

Inwestycje będą służyły mieszkańcom przez długie lata – również po trwającej epidemii. Najwięcej środków zewnętrznych wydał szpital powiatowy w Koźlu na najnowszy sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, nowy OIOM i blok operacyjny, a także walkę z COVID-19.

Budowa Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej zakończyła się kilka miesięcy temu. Oddział jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Wiele milionów zł z Unii wydały także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Samorząd wydał też pieniądze na programy służące wsparciu osób niepełnosprawnych, rynku pracy oraz edukacji. Spora suma unijnego dofinansowania trafiła do puli wspierającej działania dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Łącznie z funduszy unijnych w tym roku powiat kędzierzyńsko-kozielski wydał aż 24 mln zł.

2 KOMENTARZE

  1. Znowu przechwałki Władz Powiatu. A to na szpital tyle wydali oczywiście rodzi się pytanie kto korzysta z tego szpitala ? Bo nie mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla no może oprócz chorych na COVID19. Jak wszyscy wiedzą Nasz powiat został pozbawiony leczenia a to za winą Wojewody oraz Władz powiatowych. U.M. też się nie popisał gdyż jak zamykano za pierwszym razem szpital zrobiono pikietę. Teraz cisza z powodu otrzymania pieniędzy od państwa i Wojewody na most nowo budowanego odcinka obwodnicy którą zarządzać będzie GDDKiA. Czyli punk widzenia od miejsca siedzenia. Co tam mieszkańcy ważniejsza inwestycja. Starostwo dalej wychwala się : cytat : ….wiele milionów zł z Unii wydały także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Urząd Pracy…. I tu nasuwają się pytania: kto na tym skorzystał ? Nieroby, pijacy, cyganie i cała patologia do tego premię dla niektórych biurokratów za wzorową pracę. No to jest się czym pochwalić.

  2. Nie piszecie że z tych środków finansowano remonty dróg. Jeśli nie finansowano to dobrze, z tego względu, że jakość prac drogowych jest poniżej wszelkiej krytyki. Na nowo położonej nawierzchni po pół, do max roku użytkowania pojawiają się zapadliska świadczące o miejscowo złym zagęszczeniu-utwardzeniu podłoża. Zapewne wg. zasady ch.. dupa i kamieni kupa, a także priorytetu pozyskania i odpowiedniego pochwalenia się w mediach o tym fakcie, nad priorytetem jakości wykonanych prac.

Skomentuj