W tym roku kolejne prace na DW 408. Zarządca przebuduje odcinek o długości 2,1 kilometra

7

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej władz samorządu województwa opolskiego i przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu podsumowano działania prowadzone na drogach wojewódzkich w 2020 roku oraz przedstawiono plany inwestycyjne na najbliższe miesiące.

W ubiegłym roku na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu nie prowadził żadnej większej inwestycji. Wraz z gminą Bierawa wyremontowano niespełna kilometrowy fragment chodnika w ciągu DW 425, gmina Kędzierzyn-Koźle partycypowała w remoncie chodnika w ciągu ulicy Kłodnickiej (DW 423).

Zastój panował na jednej z najważniejszych wieloletnich inwestycji – przebudowie DW 408 łączącej Opolszczyznę z województwem śląskim. Jak do tej pory zarządcy udało się przebudować dwa fragmenty drogi: Brzeźce – Stare Koźle (2016-17) i Bierawa – Korzonek (2018-19). W 2020 roku nie udało się rozpocząć prac na kolejnym odcinku, co zarządca tłumaczył brakiem funduszy.

Kolejny etap prac został ujęty w budżecie Zarządu Dróg Wojewódzkich na 2021 rok. Przebudowy ma doczekać się odcinek w Ortowicach o długości 2,1 kilometra. Szacunkowy koszt inwestycji realizowanej przy współudziale środków unijnych wyniesie 9 milionów złotych.

7 KOMENTARZE

  1. A czy zarząd dróg nie może zaplanować połączenia Starego Koźla z Bierawą? Od kapliczki w Bierawie jest kilometr do ścieżki rowerowej w starym Koźlu ,auta jeżdżą tam co najmniej setką.

  2. Szkoda, że nikt przez lata nie pomyślał o łączniku z Kotlarni do Sławięcic, którym skracają sobe drogę kierowcy ciężkiego sprzętu jadący np, do zakładów Blachownia. Droga straszy dziurami a przejazd kolejowy domaga się natychmastowej przebudowy. Droga ta była w czasie przebudowy 408-ki objazdem wykorzystywanym do granic wytrzymałości. Zarządzie Dróg – czas sobie przypomnieć o tej drodze

    • Guru – Drogę D.W.408 zarządza Z.D.W. Opole czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich. Natomiast wymienioną drogę relacji Kotlarnia- Sławięcice przez Starą Kuźnię nr. drogi 1402 O oraz odcinek Ortowice – Stara Kuźnia nr. drogi 1433 O jest zarządzane przez Powiat czyli Infrastruktura Drogowa ul. Judyma 5 do kier. A. Kryś proszę interweniować tam w tej sprawie. Dopóki był P.Z.D. czyli Powiatowy Zarząd Dróg Kędzierzyn-Koźle to na bieżąco były ubytki w jezdni naprawiane. Były brygady które nie tylko to wykonywały. Lecz Starostwo czyli Zarząd i Rada Powiatu stwierdzili że to za drogo więc w perfidny sposób pozbyli się pracowników fizycznych a majątek został rozkradziony. Efektem tej decyzji są właśnie dziurawe drogi, rozwalone chodniki, już nie wspomnę o brudzie i zachwaszczeniu poboczy oraz niejednokrotnie uszkodzone oznakowanie pionowe. O innej infrastrukturze już nie wspomnę. Tak to jest jak sitwa zabiera się za rządzenie o którym tak na prawdę nic nie wie. Skwitować można krótko czyli Starostwo to dziadostwo – jaki gospodarz takie gospodarstwo ! Czas to zlikwidować.

  3. To trzeba by, tamto, a może ten odcinek, a ten potrzebny, a tamten bardziej. Głosujcie na pisdali, to będziecie mieli co pisać dalij

  4. No i po co, skoro teraz rozkopią ortowice na rok czasu i znów cały ruch pójdzie z kotlarni do Slawiecice. Szkoda tylko że aż 2 km będą robić bo mogli by już przynajmniej z korzonka do kotlarni pociągnąć remont. W tym tępię niektórzy nie dożyją remontu całej drogi na Śląsk.

Skomentuj