W tym roku już prawie 100 kierowców z zatrzymanym prawem jazdy za prędkość – tylko w naszym powiecie

7

Jesienną porą warunki na drogach mogą być nieprzewidywalne i niebezpieczne. Opady atmosferyczne, czy zalegające na jezdni liście powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, każdego dnia dbając o bezpieczeństwo na drogach, przy pomocy ręcznych mierników prędkości oraz nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Patrole te pojawiają się przede wszystkim w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym roku w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące blisko 100 kierowcom.

W ubiegły wtorek jadący nieoznakowanym radiowozem funkcjonariusze z grupy „Speed” zauważyli w Długomiłowicach poruszające się z nadmierną prędkością BMW. Kierujący nim mężczyzna, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Jego konto powiększyło się także o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość i brawura, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Lepiej dojechać chwilę później, ale bezpieczniej.

7 KOMENTARZE

  1. Profesor do studentów:
    – I pamiętajcie,że połowy są zawsze równe, nie ma ani mniejszej ani większej połowy.
    Po chwili dodaje:
    – Ale co ja Wam będę tłumaczył… i tak większa połowa tego nie zrozumie :)))

    • Tutaj nalezy zapytac też ile cieżarowych zatrzymali…..Panowie policjanici na Dw408 tzw „wanny” jadą grubo ponad 90km/h przez zabudowany (Kotlarnia-Ortowice-Korzonek_Bierawa)należałoby się zainteresować, zróbcie coś z tym.

Skomentuj